cyklista
Foto: dreamstime.com

Tak jako den střídá noc, tak léto střídá zimu a my se nyní těšíme pohledem na rozkvetlé letní louky. Teplý vzduch, sluneční paprsky, barevné květy i stromy v zeleném šatu – to všechno lahodí lidským smyslům.


Většina z nás v květnu ráda odloží do skříně zimní i jarní oblečení a už se těší na pobyt v letní přírodě. Vrby ověšené jehnědami, rozkvetlé třešně, něžné sedmikrásky a pilné včelky, které sbírají první nektar – to je krásný pohled, který pohladí na duši. Letní příroda nám však přináší nejen radost z úžasných pohledů na krajinu, ale i širokou škálu možností aktivního sportovního vyžití.

Nabijte se energií

Patříte do velké rodiny cyklistů? Nepromeškejte krásný květnový čas a vyražte na výlet v přírodě. Pátý měsíc v roce patří k těm nejkrásnějším. Sportovcům nabízí úžasné sportovní zážitky. Jízda na kole v náruči přírody dodává tělu energii, zlepšuje fyzickou kondici i duševní zdraví. Zvyšuje soustředěnost a pevnou vůli a povzbuzuje tvořivost. Posiluje imunitní systém a regeneruje celý organismus. Prospívá mozku, srdci i cévám, zpevňuje svaly a klouby, podporuje dýchací i trávicí soustavu. Ať už jezdíte na běžném sportovním kole nebo máte rádi elektrokola KTM – vyražte na výlet a plnými doušky si užívejte pohyb v letní přírodě! Potřebujete vyplavit stres, zpomalit stárnutí a prodloužit si aktivní věk? Neváhejte! Sportováním se zbavíte i přebytečných kilogramů a dosáhnete své ideální tělesné hmotnosti.

Na kole každý den

Při potulkách rozkvetlou květnovou přírodou ovšem nepodceňujte svou bezpečnost a raději používejte cyklistické chrániče, rukavice i helmu. Cyklistická helma je zvláště důležitá v nebezpečném horském terénu. Měla by mít co nejnižší hmotnost, větrací otvory a pohodlné zapínání pod bradou. Neměla by cyklistu tlačit, ani mu být příliš volná. Měl by v ní být schopen bez problémů otáčet hlavou – přirozeně, snadno a plynule. Pro lepší ochranu je dobré si vybrat helmu s reflexními prvky a LED žárovkami, které výrazně zvyšují viditelnost. A podobně důležitá je i kvalitní obuv. Skvělým tipem jsou tenisky Nike, které cyklistovi poskytnou dokonalé pohodlí. Mají anatomicky tvarovanou stélku a silnou a zároveň pružnou podrážku. Tato značka sportovcům nabízí nejen pěkné a moderní, ale i pohodlné a nepromokavé modely do každého počasí. Při výběru cyklistické obuvi však dbejte i na vhodný střih a správnou velikost – na přesnou délku a šířku, aby vám poskytla co největší pohodlí.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *