západ slunce
Foto: Pixabay

Příroda nás překvapuje na každém kroku, i když se nám zdá, že ji už dobře známe. Její neobyčejná díla podporují naši fantazii a nepřestávají nás okouzlovat. Vzbuzují zájem a my máme chuť je prozkoumat. Při plánování delší dovolené nebo jen krátkého výletu o víkendu je vhodné použít dobrý vyhledávací systém letů a vybrat si levné letenky do míst, která jsou proslulá svou nádhernou přírodou. Níže jsou uvedeny tři inspirace pro zajímavý výlet do různých oblastí světa.


Zaklíněný kámen Kjeragbolten v Norsku

Severní Evropa je oblast, které se turisti často vyhýbají. Snadno lze však najít levné letenky na letiště Oslo-Gardermoen. Jedná se o největší letiště v Norsku. Přestože hlavní město této skandinávské země nemusí být přímo spojeno s přírodními zajímavostmi, jeho blízké okolí se může pochlubit celou řadou přírodních divů.

Z tohoto místa stojí za to jet autem na západ podél pobřeží a obdivovat nádherné fjordy. Po několika hodinách úchvatných výhledů se dostanete do města Kjerag, které je proslulé díky jednomu z nejpopulárnějších kamenů v Evropě a možná i na světě. Čemu vděčí za svou popularitu? Před tisíci lety zde mezi dvěma pohořími uvízl balvan v nadmořské výšce asi tisíc metrů nad mořem. Zajímavostí je, že na něj můžete vylézt. Takové fotky jsou zajímavým suvenýrem a krásnou vzpomínkou na výlet do Norska.

norsko kámen
Foto: Pixabay

Balkánský záliv v horách

Vrcholy hor přímo u moře jsou jedním z nejcharakterističtějších prvků balkánského pobřeží. Každý rok přitahují miliony turistů, kteří chtějí prožít nezapomenutelné zážitky a vidět krásný výhled. V zátiší hor vypadá Kotorský záliv kouzelně. Tvar této laguny z ptačí perspektivy v člověku vyvolá pokoru a obdiv k přírodě. Záliv se skládá ze tří menších lagun ve tvaru trojúhelníků, které se v jednom bodě spojují s horami. Impozantními vrcholy hor je obklopen také celý záliv.


Podél pobřeží vede silnice, díky které můžete obejít celou zátokou. Máte možnost na vlastní oči vidět překrásný výhled a navštívit města, která byla vybudována už ve středověku. Jsou skrytá mezi vrcholy hor a téměř neviditelná z otevřeného moře. Přetrvala dodnes a zachovala si velkou část své původní podoby.

Kotorský záliv
Foto: Pixabay

Kotorský záliv můžete navštívit díky letenkám do Tivatu. Náš vyhledávač letenek najde toto místo pod symbolem TIV, který se používá v mezinárodním kódu IATA. Toto mezinárodní letiště obsluhuje mnoho letů ze západní Evropy díky místnímu černohorskému dopravci Montenegro Airlines. Cestování s tímto dopravcem je také příležitostí pro levné lety na Balkán.

Stolová hora

Posledním místem na naší mapě je jedna z kolébek lidstva – Jižní Afrika – přesněji Kapské Město v Jižní Africe. Objevily se tam stopy prvotního člověka staré více než 600 000 let. Nejzajímavějším místem v této oblasti je Stolová hora. Jedná se o horu s téměř plochým vrcholem a rozlohou třech čtverečních kilometrů. Její charakteristické obrysy spolu se sousedními vrcholy jsou symbolem města. V moderní podobě je můžete najít i na vlajce města.

Stolová hora je považována za jeden z nejpůsobivějších přírodních divů světa. Jedná se také o nejplošší horu na naší planetě. Na vrchol se dostanete lanovkou nebo pěšky. Při lezení máme šanci vidět různé druhy rostlin a zvířat, které jsou charakteristické pro danou oblast.

stolová hora
Foto: Pixabay

Levné letenky do Kapského Města máte šanci získat při rezervaci letenek s dostatečným časovým předstihem. Letiště obsluhující toto město je druhým největším letištěm v Jižní Africe. Mimo jiné má spojení s Londýnem díky British Airways nebo Mnichovem díky letadlům společnosti Lufthansa.

Tato místa jsou jen některá z přírodních divů z celého světa. Stojí za to využít možnosti, jaké nabízejí levné letenky a dobrý vyhledávač letů, a navštívit i méně vyhledávané destinace.

Zdroj: eSky.cz.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts