Autem do Itálie
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Prázdniny už se přehouply do své druhé poloviny a vy stále nevíte, kam vyrazit k moři? Žádný strach! Přinášíme vám čtyři tipy, jak si užít bezstarostnou cestu do velice oblíbené destinace – Itálie. Nechte se inspirovat následujícími radami a vyrazte vzhůru za výborným jídlem a nádhernými písčitými plážemi


Nezapomeňte na vhodné pojištění

Cesta bude ihned klidnější, pokud si zařídíte kvalitní pojištění – a to nejen sebe, ale i auta. Možná nevíte, že povinné ručení sjednané v České republice platí i v řadě dalších států – jejich kompletní seznam naleznete na své zelené kartě. To však nemusí pro cestu za hranice stačit. Podrobnější informace ohledně pojištění vozu na cesty se dozvíte v tomto článku, kde jsou podrobně srovnány i nabídky jednotlivých pojišťoven.

V případě poruchy vašeho vozu se může cena za odtah v zahraničí vyšplhat do astronomických výšin. Proto byste měli zvážit sjednání i jiného pojištění, než je to povinné. Některé nabídky havarijního pojištění nabízejí i určité asistenční služby v zahraničí. Pokud žádné nemáte, kalkulačka havarijního pojištění vám pomůže si udělat přehled o dostupných nabídkách.

Naplánujte si trasu předem

Než vyrazíte na cestu, obětujte chvíli času jejímu naplánování. Volba trasy do Itálie závisí hlavně na tom, kam přesně směřujete a samozřejmě i odkud v Česku vyrážíte.


Míříte-li do oblasti Benátek, čeká vás kratší cesta, než když pojedete do nějakého jižnějšího letoviska. Trasa do Benátek přes Salzburg také nabízí zpravidla klidnější provoz. S náročnější dopravní situací naopak počítejte, pojedete-li přes Innsbruck a dále přes Brennerský průsmyk.

Sledujte dopravní situaci na vaší trase

Několikahodinové zácpě se můžete vyhnout, když budete s předstihem sledovat, co se před vámi na trase děje. K tomu lze využít buď dopravní zpravodajství na místním rádiu nebo aplikaci v mobilu

Skvěle pro tyto účely funguje Google Maps, kde vidíte, zda kolona stojí nebo se jedná pouze u hustý provoz. Také se zde dozvíte, proč situace vznikla a zda není dálnice kvůli nehodě zcela uzavřena. Včas tak můžete sjet na objízdnou trasu a vyhnout se dlouhému stání na jednom místě.

Vyberte si výhodný termín

Když jedete autem na dovolenou, je také důležitý den a čas, kdy vyrážíte. Největší provoz osobních automobilů bývá v sobotu, kdy často začínají a zároveň končí hotelové pobyty. Naopak ale na dálnici značně ubyde řidičů dojíždějících do práce a také kamionů.

Nejmenší provoz samozřejmě zaznamenáte v noci, pokud vám nevadí vyrazit pozdě večer. Při plánování cesty se také podívejte, zda daný den není v některém ze států, přes které jedete, státní svátek. Ten by mohl opět způsobit silnější provoz.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *