Dubaj
Dubaj. Foto: Pixabay

Dubaj je v posledních letech čím dál oblíbenější turistickou destinací a podzim je vůbec nejvhodnějším obdobím pro její návštěvu. Mnoho lidí však odrazuje skutečnost, že jde o muslimskou zemi, a tím pádem si nejsou jisti, jak by se zde měli správně oblékat. Přitom je Dubaj v tomto ohledu vůbec jednou z nejtolerantnějších oblastí v regionu. Ačkoliv je třeba jistou místní kulturu oblékání dodržovat, nejedná se o žádná výrazná omezení.


Co se sluší v dopravních prostředcích a obchodech?

Při cestování metrem, autobusem či nakupování v místních obchodech je vhodné alespoň částečně respektovat místní zvyky. Vždy byste měli mít zakrytá ramena a kolena. To platí především pro ženy, avšak i muži by se tím měli řídit. Raději se proto v těchto prostorech vyvarujte nošení tílek, krátkých sukní či kraťasů. Naopak vhodná jsou trička s krátkým rukávem a tříčtvrteční kalhoty.

Nemusíte se však bát, že se při nákupu budete potit v dlouhých kalhotách. Dopravní prostředky i obchody jsou v Dubaji klimatizovány tak, že vám v nich může být často naopak zima. Určitě tedy neuděláte chybu, když si s sebou přibalíte raději i nějaký slabší svetřík.

Související:  Proč je islám od svého počátku v neustálém vnitřním sváru

Stejná doporučení je vhodné dodržovat také při návštěvě trhů ve starých částech Dubaje.


Jaké plavky na pláž nebo k bazénu?

Asi nejčastější obavou je to, zda mohou ženy v Dubaji nosit klasické dvoudílné bikiny. Je to sice možná trochu překvapivé, ale ano – mohou. Jakékoliv střihy i barvy plavek jsou v Dubaji tolerovány.

Je však třeba pamatovat na to, že je smíte nosit opravdu pouze na pláži či u bazénu. Chodit v plavkách po městě, nebo třeba jen po hotelu, je zde velmi nevhodné. To platí naprosto pro všechny, nejen pro dámy v dvoudílných plavkách. Dokonce i pánové by si přes plavky měli nějaké to oblečení raději vždy vzít.

reklamní prostor

 

Další věcí, která je v Dubaji krajně nevhodná, a to tak, že by vás za ni mohli dokonce zavřít, je opalování bez plavek. Ať už úplně nazí, nebo jen dámy nahoře bez – to vše je zde přísně zakázáno.

Návštěva restaurace či páteční brunch

Pokud se v Dubaji vydáte do restaurace, volte ležérní či elegantní a především nepříliš vyzývavé oblečení. Ženy se bez obav mohou obout do pohodlných sandálků. Co se mužů týče, ti mívají v restauracích předepsaný dress code – košili, dlouhé kalhoty a uzavřené boty.

Máte-li v plánu zajít také na oblíbený páteční brunch, který je v Dubaji nejoblíbenější částí celého týdne, zbystřete. Jedná se o jednu z mála událostí, na které ženy mohou nosit klidně i kratší šatičky a boty na podpatku. Vlastně je to dokonce vyžadováno. Bát se nemusí ani silnějšího líčení. Zkrátka a jednoduše, na páteční brunch se ženy mohou opravdu vyšňořit. Naopak muži to mají o něco přísnější. Měli by mít košili, dlouhé kalhoty a uzavřené mokasíny. V nevhodném oděvu, jako například kraťasech, by je nemuseli vůbec vpustit dovnitř.

Související:  Do Kataru za mořem, historií a pouští a hlavně bez izraelského razítka v pase

Jak se obléct před návštěvou mešity?

Pokud byste se chtěli během dovolené podívat do místní mešity, počítejte s konzervativním oděvem. Ženy po příchodu do mešity sice obvykle dostanou tradiční černou abayu, kterou si musí zakrýt i vlasy, přesto je však lepší mít vhodný oděv už před příchodem. Ideálně tedy dlouhé kalhoty a zakrytá ramena.

Totéž platí i pro muže, kteří se ani nemusí oblékat do tradičního oděvu kandourah, když budou vhodně oblečeni. V opačném případě se mu však nevyhnou.

Galerie:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *