Praha
Zdroj obrázku: Noppasin Wongchum / Shutterstock.com

Prahu všichni známe jako naše hlavní město a živou metropoli. Jako dovolenkovou destinaci si ji ale z Čechů volí málokdo, a to především proto, že se obávají spousty turistů a vysokých cen. Praha má ale co nabídnout i domácím cestovatelům, a i když už jste všechny zásadní památky viděli, vždy je co objevovat. Navíc nemusíte jen za památkami, ale klidně i za kulturou. Nejlepší akce v Praze rozhodně stojí za návštěvu. Jaké zajímavosti o Praze možná neznáte?


Největší hrad

Víte, kde se nachází největší hrad na světě? Možná tipujete Francii nebo třeba Anglii, ale ve skutečnosti je to matička Praha! Podle Guinnessovy knihy rekordů se největší hrad nachází přímo v Praze. Jde samozřejmě o Pražský hrad, který vznikl již v 9. století a pokrývá plochu více než 18 akrů.

Pro milovníky Beatles

Ne každý ví, že je možné v Praze najít také zeď Johna Lennona. Nachází se jen kousek od Karlova mostu a je pokrytá Lennonem inspirovanými graffiti a texty skupiny Beatles. Dnes je to již skutečně rozsáhlé streetartové dílo, které rozhodně zaujme.

Pořádně si protáhnout nohy

Každoročně se v Praze organizuje Pražský mezinárodní maraton, který se koná v květnu od roku 1995. V roce 2010 byl tento závod dokonce oceněn zlatou známkou od Mezinárodní atletické federace a zařadil se tím k 17 nejkvalitnějším městským maratonům.


Pro hubeňoury

Stále nevíte, kam zajít v Praze? Určitě by vás mohla zaujmout nejužší ulička. Najdete ji na Malé straně poblíž Karlova mostu. Nemá žádné jméno, ale slavná je dost. Jakkoliv je úzká, denně jí projdou davy turistů. Nabízí totiž skutečný světový unikát. Na každé straně má semafor pro chodce, který reguluje to, z jaké strany se do ní vstupuje, aby se chodci nesrazili uprostřed.

Základní kámen

První kámen Karlova mostu byl položen 9. července 1357 v 5:31. Karel IV. platil za velmi pověrčivého, a proto vybral takové datum a čas, aby se stejně četlo od začátku i od konce, což mělo stavbě přinést štěstí.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *