přírodní koupaliště
Ilustrační foto. Zdroj: Svetobeznik.info

Léto a prázdniny jsou doba dovolených a výletů. Do kurzu se dostávají opět krásy České republiky a dle posledního trendu návratu k přírodě lidé vyhledávají místo bazénů a aquaparků přírodní koupaliště. Udělejte si s námi příjemný výlet za pěti oblíbenými přírodními koupališti u nás, kde se dobře pobavíte a nezruinujete váš rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás místa v různých koutech České republiky, aby si mohl vybrat každý.


Co se týká větších vodních ploch, kde je koupání povoleno, nemusíte se bát kvality vody. Ta je hygieniky hlídána, a pokud se její stav zhorší, budete včas informováni. Většina těchto míst nabízí také stánky s občerstvením a možnost zapůjčení sportovního vybavení, mezi něž se nejčastěji řadí šlapadla, lodičky či vodní lyže. Na své si přijdou i děti, pláže jsou v mnoha případech písčité a nechybějí ani skluzavky. Jelikož je návštěvnost těchto míst rok od roku vyšší, služby se tak stávají kvalitnějšími a není problém v okolí sehnat levné ubytování.

Koupaliště Michal

Tato rozlehlá přírodní nádrž se nachází u Chebu, konkrétně půl kilometru od města Sokolov. Jedná se o rekreační areál o rozloze 28 ha, který vznikl z těžební jámy. Díky dlouhé písčité pláži se místo nazývá také Sokolovské moře. Kolem nádrže se nachází mnoho atrakcí, obří tobogán a samozřejmostí je kvalitní zázemí s občerstvením.

koupaliště michal
Koupaliště Michal se někdy nazývá Sokolovské moře. Zdroj: Repro YouTube

Koupaliště Albatros v Ostrožské Nové Vsi

V okresu Uherské Hradiště se můžete osvěžit v jezeře v obci Ostrožská Nová Ves. Díky štěrkovému podkladu je voda krásná a čistá. Nabízí travnatou, písčitou i kamenitou pláž, vybere si tak každý. Tato lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi, okolí jezera je udržováno v čistotě, nechybí sociální zařízení ani převlékací kabinky. Jsou tu dětské hrací prvky a možnosti sportovního vyžití pro dospělé. U koupaliště poskytuje své služby dokonce restaurace a je tu k dispozici i ubytování v kompletně vybavených chatkách.


Nádrž Rozkoš

V Královéhradeckém kraji doporučujeme navštívit přírodní nádrž Rozkoš, která se nachází v blízkosti České Skalice. Skrze travnatou pláž se můžete ve vodě osvěžit zcela zdarma. U nádrže je možné se ubytovat v chatkách či ve stanu. Mezi místními službami najdete restaurace, stánky, sociální zařízení, letní kino, tobogán, minigolf a další.

rozkoš
Oblíbená nádrž Rozkoš. Zdroj: Wikimedia

Rybník Mydlák

Rybník Mydlák u Zlivi v jižních Čechách je vyhlášen svou čistou vodou. Nachází se zde také autokemp s chatkami. Rybník má travnatou i písečnou pláž a po koupání se můžete občerstvit ve zdejší restauraci, jít rybařit nebo si zasportovat. Děti zajisté ocení brouzdaliště, skluzavky a houpačky. Když si zde včas zarezervujete ubytování, strávíte krásnou dovolenou v českém prostředí.

Jezero Lhota

Nesmíme samozřejmě zapomenout na okolí Prahy. Necelých 20 km od hlavního města směrem na Brandýs leží přírodní jezero Lhota, které vzniklo z bývalé pískovny. Má písčité pláže lemované borovicovým hájem. Nechybí zde sociální zařízení, několik stánků a na své si tu přijdou i nudisté.

Tak na co čekáte? Půjčte si dodávku a vyrazte do poznávat krásy české přírody.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts