Transylvánie
Citadela Râșnov. Foto: Pixabay

Většina z nás, když se řekne dovolená, pomyslí na Itálii, Řecko, Chorvatsko, Španělsko a v podstatě si představí především pláže. Existují však i jiná zajímavá místa, která nejsou turisticky tolik dotčená a přitom nabízejí opravdu mnoho zajímavostí. Jednou z takových zemí je právě Rumunsko. Pojďte se tedy podívat, jaká unikátní místa zde můžete navštívit.


Nádherná příroda

Hlavním lákadlem Rumunska jsou bezesporu krásy místní nedotčené přírody. Tato země se může pochlubit největším počtem původních lesních porostů v Evropě. Krajina je neobydlená lidmi, zato v rámci rozmanitých druhů fauny zde narazíte na početné „obyvatelstvo“. Zahlédnout můžete i vlka, medvěda, majestátního jelena nebo divokou kočku. Z národních parků určitě nevynechejte Piatra Craiului, Căliman, Hășmăș a Retezat. Pohybovat se můžete i ve volné přírodě, kde jsou turistické stezky zpravidla dobře a přehledně značené. Pokud máte kvalitní horské kolo, je Rumunsko ideálním tipem, kam s ním vyrazit.

Lázeňství

Mnoho lidí, kteří již v Rumunsku byli, jej mají právoplatně spojené především s lázněmi. Pokud hledáte nějaké místo, kde strávíte týden plný relaxu a určitě se při něm nezačnete nudit, tak jste ho právě našli. Horké prameny se nacházejí prakticky po celém území Rumunska. Mezi nejznámější patří Herkulovy Lázně (Băile Herculane), lázně Lipova (Băile Lipova), Băile Felix či Băile Tușnad.

Související:  Letní dovolená v Bulharsku je doslova za pár korun. Nudit se tam rozhodně nebudete

Dunajská delta

Pro všechny nadšence do ornitologie, ale také do fotografování nebo jen poznávání unikátních míst, je tu Dunajská delta. Tato jedinečná oblast je k tomuto účelu jednou z nejvhodnějších na světě a jednou z největších v Evropě. Uvidíte zde velice početné kolonie pelikánů i jiných druhů ptáků. Mimo jiné se zde také projedete na lodi díky pravidelným linkám, které převáží návštěvníky z jednoho místa na druhé.


Historické památky

Rumunsko je neodmyslitelně zemí Drákuly a jeho hradu v Transylvánii. Kdo by se nechtěl na toto místo podívat? Mezi nejzajímavější hrady Sedmihradska patří Citadela Râșnov a hrad Bran či Hunedoara. To však nejsou jediné architektonicky zajímavé krásy země. Věděli jste například, že se v Rumunsku nachází nejtěžší budova na světě? Palác Parlamentu v Bukurešti rozhodně stojí za vidění. Velice známé a turisticky atraktivní je rovněž město Constanta, které má vše, co cestovatelé ocení – od kasina až po katedrálu sv. Petra a Pavla. Nevynechejte ani Bukurešť, která je právoplatně označována za „Paříž východu“.

Moře a pláže

Někteří z nás si dovolenou bez moře a bez pláže nedokáží představit. Ani v tomto případě vás Rumunsko nezklame. Pobřeží Černého moře má báječné písečné plochy a skvělé přístupy k vodě. V okolí pláží i přímo na nich najdete bary, diskotéky a vše, co k pořádné zábavě patří. Nechybí ani možnost šnorchlování a abslovovní potápěčských kurzů. Pokud vás nelákají davy turistů, můžete si najít odlehlé místo, kde budete mít koupání jen sami pro sebe. Vedle Černého moře se zde nachází i slané jezero Techirghiol s léčebnými účinky.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts