Parasailing
Foto: VYarochkina / Shutterstock.com

Řecko – země slunce, pláží a bohaté historie. Ale co když toužíte po něčem víc, než jen lenošit na pláži a prohlížet si starověké ruiny? Pokud prahnete po dovolené s trochou adrenalinu, jste tady také správně! Řecko má přichystané netradiční zážitky i pro dobrodružné cestovatele.


Vodní sporty v Egejském moři

Egejské moře není jen prázdninovým rájem, ale i arénou pro vodní sporty. Odhodlání začátečníků i mistrovská zručnost jsou vítány u windsurfingu, kitesurfingu, vodního lyžování, jízdy na skútru nebo při potápění. Láká vás adrenalin ve vlnách? Kurzy všech úrovní vás tímhle dobrodružstvím provedou. Skvělé větrné podmínky pro windsurfing a kitesurfing má např. Rhodos. Především jeho západní část – výběžek Prasonisi je pro ně jako stvořený. Mezi surfaři je také vyhlášená zátoka Ftelia na ostrově Mykonos.

Horské túry na Krétě a Peloponésu

Kromě radovánek v moři nabízí Řecko i plno horských vrcholů, které čekají na váš výstup. Nemůžeme nezmínit bájné pohoří Olymp s nejvyšší horou Mytikas (2 919 m n. m.), které leží necelých 100 km od Soluně. Jako nejvyšší pohoří je pro vysokohorské turisty největším lákadlem. Jedinečný trek ale čeká i na Krétě, která je vrcholky hojně pokrytá. Doporučujeme především Samarii, nejdelší soutěsku Evropy. Nabízí pohled na vysoké skalní stěny a jejich rozmanité útvary, bohatou vegetaci a když máte štěstí, tak i setkání s kozami kri-kri.

Cyklistika na Kosu

Jezdit na kole se dá v Řecku na více ostrovech, ale tím nejvyhlášenějším je Kos. Najdou se tu totiž jak dobrodružnější trasy pro horská kola, tak pohodové jízdy bez převýšení kolem pobřeží. Ostrov je propletený stezkami skrz na skrz a protože je malý, během týdenní dovolené ho celý projedete. Populárním okruhem je např. trasa z hlavního města přes vesnici Zipari do Tigaki a zpět.


Parasailing na Santorini

Že byste adrenalin na nejromantičtějším ostrově nečekali? A co když vám řekneme, že vás s drahou polovičkou vynese až do oblak? Ve výšce asi 300 metrů nad hladinou moře získáte úplně jiný pohled na svět a i vy navzájem se poznáte v nové, netradiční situaci. Letí se na padáku upevněném za speciálně upravenou lodí.

Potápění na Kefalonii

Pod hladinu Kefalonie se skrývá podmořský ráj. Nechte se unášet tajemstvím skalnatých útesů a podivuhodných jeskyní. S certifikovanými instruktory se ponořte do čilého podvodního světa, který ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

Jak vidíte, oblíbená dovolenková destinace toho dokáže nabídnout mnohem víc než jen relax na pláži nebo procházky po památkách. Záleží jen na vás, jaký program si vyberete. Přípravy však neodkládejte na poslední chvíli, ať je váš program bez kompromisů a užijete si vše, po čem toužíte. Nejširší možnosti jsou v kategorii zájezdů „first minute Řecko“, tam s plánováním začněte.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *