tábor v USA
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dětské letní tábory mají ve Spojených státech silnou tradici a každý rok se jich koná více jak deset tisíc, přičemž dohromady přivítají více než deset miliónů dětí. Jejich podoba je poměrně pestrá, a tak rodiče mohou dítěti vybrat tábor podle vlastních představ. Věděli jste, že na tábor do USA můžete vyslat i vaši ratolest?


Tábor po americku

Děti ve Spojených státech a v Kanadě mají v létě obvykle dva a půl měsíce prázdnin. Velká část z nich alespoň jednou během dospívání vyráží na tábor. Některé z těchto táborů mají velkou tradici a fungují třeba už více jak sto let. Americký letní tábor si lze představit jako kemp v přírodě, kde dítě může strávit dva týdny, ale třeba i celé prázdniny. Každý tábor je připravován celoročně týmem zkušených pracovníků, což zaručuje jeho unikátnost.

Tábory jsou obvykle zaměřené na trávení volného času v přírodě, ale v dosahu velkých měst. Děti si na nich zasportují, zažijí mnoho dobrodružství a poznají nové přátele. Některé tábory jsou tematicky zaměřené na sport, jiné na skauting, ale existují i náboženské tábory.

Velkou odlišností od českých táborů je jejich velikost a vybavení. Některé kempy pojmou i tisíc dětí, ale obvykle se toto číslo pohybuje od 300 do 600 dětí. O ně pečují profesionálové v oboru rozvoje a vzdělání dětí, na kterých celý tábor stojí. Oni vymýšlejí pro děti aktivity a soutěže, berou je na výlety a celkově udržují táborový řád. Tento tým vedoucích představují experti na daný sport či aktivitu, na který je tábor zaměřen, přičemž obvykle připadá jeden vedoucí na pouhé čtyři děti.


Ubytování v amerických táborech bývá nadstandardní. Většinou jsou děti po skupinkách v chatkách nebo velkých stanech, ale vždy s připojenou elektřinou a vodou. Někdy je ubytování klimatizované, a to s ohledem na lokalitu.

tábor v USA

Na americký letní tábor může i vaše dítě. Získá cenné zkušenosti do života

Na letní tábor v USA nevyrážejí jen děti ze Spojených států. Prostřednictvím www.kiday.cz můžete vaše dítko na tábor v angličtině vyslat i vy. Dopřejete mu tak nejen skvělou jazykovou průpravu, ale také zážitek na celý život a především hodnotnou zkušenost nejen s novou kulturou a zemí, ale také získá sebevědomí, naučí se soužití s dětmi z rodin různého finančního a sociálního postavení a podobně. Tábor v Americe je samozřejmě také příležitostí, jak si najít nové přátele a případně i přípravou na možné studium v USA.

Výběr kempu a jeho lokalitu určitě předem konzultujte. Vyrazit na něj může dítě od 7 do 17 let, ale existují i rodinné tábory. Co se týče financí, za kompletní ubytování pro jednu osobu se stravou a veškerým servisem zaplatíte na dva týdny 2000 – 6000 amerických dolarů. K této částce je nutné připočítat náklady na dopravu, pojištění a samozřejmě i kapesné.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *