žena u moře
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Chcete se vydat na dovolenou za rozumnou cenu, ale máte obavy z přecpaných pláží, plných hotelů nebo ulic s hlavou na hlavě? Pak máme právě pro vás několik tipů, kam vyrazit.


Pokud chcete vyhlášená místa, vyhněte se hlavní sezóně

Jedním z řešení, jak se vyhnout velkým skupinám turistů, je cestování mimo sezónu. Již začátek září tak pro vás může být termínem pro klidnou a nerušenou dovolenou. Finančně samozřejmě ušetříte, protože po hlavní sezóně ceny rapidně klesají. Lze si tak dovolenou oproti původnímu plánu prodloužit, nebo si vymyslet nabitější program plný jedinečných zážitků. Proč objevovat zajímavá místa v davech turistů, když to jde i jinak? Nevýhodou takového řešení je, obzvláště na severu Chorvatska, počasí, které může zejména ve druhé polovině září pozlobit.

Kam vyrazit v sezóně?

Nechcete-li se při výběru dovolené limitovat volbou termínu, vybírejte takové destinace, které patří mezi turisty méně populární lokality. Zajímavou variantou pak pro vás může být například sousední Německo, které se pyšní zejména nádhernou a rozmanitou přírodou, ale i krásnými plážemi, jakými jsou třeba severomořský ostrov Langeoog nebo Binz na Rujáně. Zde je ovšem potřeba brát v úvahu počasí. Otužilejší jedinci však budou nadšení. Zajímavou alternativou je také polské pobřeží.

Pokud chcete na jih, i v samotném Chorvatsku naleznete méně vytížená místa. Jedním z nich je ostrov Mljet, na kterém můžete navštívit třeba slaná jezera nebo jej využít k cykloturistice. V podobné cenové relaci se drží i sever Itálie, zde však najdete jen málo turisticky neexponovaných míst. Méně vytížené je také krátké pobřeží Slovinska. Naším tajným tipem je Neum, jediné pobřežní město v Bosně a Hercegovině, které je masovým turismem stále nepolíbené, avšak nabízí atraktivní dovolenou na Jadranu za rozumnou cenu.


Vhodným řešením jak ušetřit, může být cestování na vlastní pěst, kdy samotnou volbu ubytování či pobytu na pláži necháte až spontánnímu rozhodování na místě. Často tak objevíte místa, ke kterým se masy turistů cestující prostřednictvím různých kanceláří ani nemají šanci dostat. Na druhou stranu je takový výlet spíše pro páry nebo party přátel. Rodiny s dětmi určitě ocení jistotu rezervace kempu nebo jiného ubytování.

A pokud se vám nelíbí ani jedna varianta zahraničních destinací, nebojte se strávit dovolenou v Česku. Vždyť naše země nabízí tisíce krásných lokalit, kde si užijete nádherné chvíle, často na míle vzdálené od rušné civilizace.Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *