hrnec
Ilustrační foto.

Jednou z nejdůležitějších pomůcek v profesionálně zorganizované a vybavené kuchyni jsou gastronomické hrnce. Ty se dají sehnat pro univerzální použití, ale když kuchyně jede na plné obrátky a realizuje různé objednávky, nejlépe se hodí náčiní určené konkrétním produktům nebo pokrmům. Přestože jsou hrnce obvykle vyrobeny z nejkvalitnější nerezové oceli, která nepohlcuje pachy, samostatné specializované hrnce jsou nejlepším způsobem, jak vařit profesionálně. Které účelové hrnce se vyplatí mít v kuchyni restaurace k dispozici? Zde je několik návrhů, které můžete vyzkoušet.


Hrnec na vaření těstovin a chřestu

Těstoviny jsou součástí mnoha pokrmů. Používají se jak v restauracích a barech, tak i v podnicích specializovaných na italskou a orientální kuchyni. Proto se vyplatí postarat se o nádobu, ve které se těstoviny bez ohledu na druh a tvar dokonale uvaří. Který hrnec na těstoviny je nejlepší vybrat? V profesionální kuchyni se k vaření těstovin často používá hrnec na chřest. Přestože se, jak název napovídá, jedná o náčiní určené převážně na chřest, speciální vložka umožňuje také snadné vaření těstovin. Hrnec na vaření chřestu lze s úspěchem použít také k udržení párků do hot-dogů v požadované teplotě. Dalším způsobem, osvědčeným v profesionálních kuchyních, je použití speciální vložky. Cedníky do hrnců jsou vyrobeny z nerezové oceli a jejich hlavní předností je možnost vařit různé druhy těstovin současně, pod podmínkou, že se jedná o trojúhelníkovo-půlkruhové vložky. Jednotná kulatá vložka Vám takovou možnost neposkytne, ale můžete v ní uvařit více konkrétního druhu těstovin. Perforované vložky do hrnců jsou také užitečné pro vaření rýže, knedlíků, pirohů a gnocchi.

Hrnec na vaření mléka

Vaření mléka se zdá být velmi banální, avšak často se připálí nebo se převaří. V profesionální kuchyni je to nepřijatelné, proto se tam používají speciální hrnce na vaření mléka. Velké popularity se těší hrnce na mléko, které mají tzv. vodní plášť, tedy dvojité stěny, mezi kterými se ohřívá kapalina. Většina modelů má pohodlnou, ergonomickou a nezahřívající se rukojeť, což zvyšuje bezpečnost jejich používání. V tomto typu hrnce můžete kromě vaření mléka těsně před podáváním rozpustit čokoládu nebo ohřát omáčku.

Při výběru gastronomických hrnců pro speciální účely byste měli věnovat pozornost několika důležitým parametrům, jako je kapacita, výška, materiál, ze kterého jsou vyrobeny, tloušťka dna (např. vícevrstvé sendvičové dno), povrchová úprava a typ vařiče, pro které jsou vyrobeny a byly přizpůsobeny. Pokud používáte sporák nebo indukční varnou desku, musí mít hrnce speciální, feromagnetické dno. Stojí za připomenutí, že by sada měla obsahovat odpovídající pokličku.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *