party na pláži
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Policisté na španělském ostrově Ibiza hledají posily a nebrání se ani cizincům. Podmínkou je věk 30 až 40 let a ochota účastnit se místních proslulých večírků ve jménu boje proti pandemii koronaviru. A důvod? Tváře místních pořádkových jednotek jsou notoricky známé.


Ibiza již dlouhé roky přitahuje zahraniční turisty zejména díky nočnímu životu. V současnosti je sice většina klubů uzavřená, nicméně někteří organizátoři mohou za přísných podmínek pořádat venkovní akce. Bary a restaurace také zůstávají otevřené. V posledních týdnech se ale epidemická situace na ostrově zhoršuje, podle místních úřadů se v posledních dvou týdnech zvýšil počet infikovaných na 1 814 osob na 100 tisíc obyvatel, k čemuž údajně přispívá noční život.

Jak upozorňuje deník The Guardian, velkým problémem jsou ale především nelegální večírky v místních residencích. O jejich konání se účastníci zpravidla informují prostřednictvím sociálních sítí a pro místní policisty je těžké na takové večírky v utajení proniknout, protože jejich tváře jsou pro pořadatele známé. Na těchto nelegálních akcích se setkávají turisté, místní obyvatelé a sezónní pracovníci, což podle španělských úřadů představuje značné zdravotní riziko. Úřady tak hledají pomoc „zvenčí“.

Ideálním kandidátem na „covidového detektiva“ je třicátník ze zahraničí, jehož doménou bude odhalování nelegálních večírků a v případě potřeby i zakročení proti účastníkům.

Proti iniciativě úředníků na Ibize se ale staví socialisté i mnoho místních. Ti vidí problém v otázce vstupu policie do domu bez zatykače. Přesto by úřady nápad realizovaly ještě letos v létě. Aktuálně probíhá výběrové řízení, ze kterého má vzejít několik vhodných kandidátů, jejichž úkolem bude dohled nad veřejným zdravím.
Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.