party na pláži
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Policisté na španělském ostrově Ibiza hledají posily a nebrání se ani cizincům. Podmínkou je věk 30 až 40 let a ochota účastnit se místních proslulých večírků ve jménu boje proti pandemii koronaviru. A důvod? Tváře místních pořádkových jednotek jsou notoricky známé.


Ibiza již dlouhé roky přitahuje zahraniční turisty zejména díky nočnímu životu. V současnosti je sice většina klubů uzavřená, nicméně někteří organizátoři mohou za přísných podmínek pořádat venkovní akce. Bary a restaurace také zůstávají otevřené. V posledních týdnech se ale epidemická situace na ostrově zhoršuje, podle místních úřadů se v posledních dvou týdnech zvýšil počet infikovaných na 1 814 osob na 100 tisíc obyvatel, k čemuž údajně přispívá noční život.

Jak upozorňuje deník The Guardian, velkým problémem jsou ale především nelegální večírky v místních residencích. O jejich konání se účastníci zpravidla informují prostřednictvím sociálních sítí a pro místní policisty je těžké na takové večírky v utajení proniknout, protože jejich tváře jsou pro pořadatele známé. Na těchto nelegálních akcích se setkávají turisté, místní obyvatelé a sezónní pracovníci, což podle španělských úřadů představuje značné zdravotní riziko. Úřady tak hledají pomoc „zvenčí“.

Ideálním kandidátem na „covidového detektiva“ je třicátník ze zahraničí, jehož doménou bude odhalování nelegálních večírků a v případě potřeby i zakročení proti účastníkům.


Proti iniciativě úředníků na Ibize se ale staví socialisté i mnoho místních. Ti vidí problém v otázce vstupu policie do domu bez zatykače. Přesto by úřady nápad realizovaly ještě letos v létě. Aktuálně probíhá výběrové řízení, ze kterého má vzejít několik vhodných kandidátů, jejichž úkolem bude dohled nad veřejným zdravím.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *