svět bez lidí
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Postapokalyptické scénáře o životě bez lidí jsou velmi populární. Lidé si rádi představují něco, co je pouze výplodem jejich fantazie. Avšak to, co bylo ještě v nedávné době zcela nemyslitelné, se v současnosti částečně stává realitou.


Jak by k tomu mohlo dojít?

Dokážete si představit, že by na světě už nebyli lidé? Že by si svými činy podepsali ortel smrti? Možná by jich ale pár přežilo. Vždy se mezi námi najdou ti nejsilnější. Ti, kteří si dokáží obstarat potravu a díky svým schopnostem, inteligenci a dostatečné fyzické kondici dovedou zdolat i ty největší překážky.

Aby se takovýto scénář stal, musela by přijít nějaká katastrofa, šířící se ohromnou rychlostí. Nemoc daleko krutější než nový koronavirus, přírodní katastrofa, jaderný útok nebo jiné situace, které nám filmy, seriály nebo knihy neustále servírují. Není se pak čemu divit, že vznikají fámy, výmysly a současně i organizace bojující proti takovýmto fantastickým příběhům. Ale skutečně je to jen výmysl?

Související:  Co když nás napadnou zombie? Žádný strach, USA má plán

Jaké změny by nastaly ve světě bez lidí?

Svět bez lidí znamená i svět bez znečištění. Domy by se postupem času staly pro přírodu pouhým smítkem, které by pohltila. Stejně tak i všechny továrny a farmy. Zvířata by se z domácího prostředí dostala zpět do skutečné přírody, avšak většina by se nedokázala aklimatizovat na divoké podmínky a zemřela by. Vzrůstající počet hmyzu by našel své přírodní louky, kterých v dnešní době ubývá. Ohrožená fauna i flóra, která musela kvůli civilizaci do postranní, by si opět našla své místo.


Avšak vše má své mouchy. Na planetě by během teplého období vznikaly nekontrolované požáry, které by zahubily mnoho zvěře i rostlin. Nikdo by se také nesnažil o zamezení desertifikace, což by vedlo k masovému rozšiřování pouští. Byl by tedy svět bez lidí pro přírodu přínosem nebo úbytkem?

Související:  Proč jsme ještě neobjevili mimozemskou civilizaci, i když jich v Galaxii mohou být miliony?

Život během pandemie

V době současné pandemie jsme se setkali s prázdnými ulicemi, památkami a obchody. Obvyklá nákupní centra, která byla vždy přeplněná, ještě před několika dny zela prázdnotou. Ekonomika upadá, firmy krachují. Má vůbec toto období konce?

Všechno má svůj konec, buď dobrý nebo špatný. V současnosti se zdá, že již svítá na lepší zítřky. Pro lidstvo je důležité, aby zůstalo silné, protože svět je stále tím místem, kde silnější přežijí. Svět bude jiný, to ano, ale neznamená to, že bude horší. Snažme se na všem vidět to pozitivní. Život během pandemie nabízí šanci objevit sama sebe, pomáhá testovat naše limity. Také nabízí možnost objevit krásy okolí, které jsme ještě neobjevili a nebo jsme si ani neudělali čas na jejich prozkoumání. To jaký budete mít zítřek, záleží hlavně na vás.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *