děti focení
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Některé z těchto tipů, jak fotit děti, jsou technické a jiné psychologické. Jako u všech portrétních fotografií, získání přesvědčivého snímku začíná napojením se na váš objekt.


Zvykněte si je na fotoaparát

Dokonce i v dospělosti, když na nás míří kamera, se zmítáme. Není tedy divu, že se děti začnou chovat nepřirozeně, když na ně namíříte kameru.

Při fotografování dětí musíte být vytrvalí a trpěliví a ukazovat fotoaparát dostatečně často, aby si na to děti zvykly.

Foťte z jejich úrovně

Tento jednoduchý tip okamžitě vylepší fotografie vašich dětí. Zkuste pořídit většinu fotografií svého dítěte v úrovni jeho očí. To může znamenat ohnutí se nebo dokonce položení se na podlahu.


Pokud fotíte více než jedno dítě, pokuste se udělat stejnou výšku jako nejvyšší dítě (pokud není vysoké, v takovém případě je přimějte, aby se sklonily, aby odpovídaly výšce menšího dítěte).

Vyberte si jednoduché pozadí

Děti jsou často barevně oblečené nebo mají trička se vzory či postavičkami. Pokuste se najít nekomplikované pozadí a dbejte na to, aby v pozadí z těla nebo hlavy vašeho subjektu „netrčely“ žádné větve stromů nebo telegrafní sloupy.

foto dítě
Foto: 44999183 / Baby © Evgenyatamanenko | Dreamstime.com

Najděte dobré světlo

Tento tip je široký a vztahuje se na vylepšení všech aspektů fotografie. U focení dětí si to však můžeme zjednodušit tím, že co nejvíce používejte přirozené světlo.

To znamená dostat dítě k oknu nebo dokonce vypnout vnitřní osvětlení, pokud je během dne zapnuté. Výše uvedená fotografie byla pořízena pouze pomocí světla z okna v tmavé místnosti.

Experiment

Kompozice fotografie je obrovské téma s mnoha pravidly a většinu těchto pravidel lze také porušit, aby byl stále působivý snímek.

V zájmu jednoduchosti to rozdělím na jednu radu při fotografování dětí – experimentujte s umístěním vašeho dítěte mimo střed záběru. Jinými slovy, nefoťte vždy s objektem přímo uprostřed obrázku.

Nemějte ale postavu příliš u kraje záběru. Jednak to není tak hezké a také to není dobré, když se fotografie tiskne na plátno. Pak bude totiž část postavy na hraně obrazu. Proto mějte vždy okolo dítěte i trochu okolí.

Načasování je všechno

Rodiče budou vědět, co tím myslíme. Je dobré vědět, kdy je vaše dítě nejšťastnější, a to nepochybně platí i pro ostatní děti stejného věku. Po probuzení z dobrého spánku, po svačině, hraní si s oblíbenou hračkou atd.

Vyberte si čas moudře, abyste vytáhli fotoaparát, abyste je mohli zachytit přirozeně šťastně, aniž byste museli cokoli říkat.

Vyberte si čas, kdy jsou vaše děti rozptýleny hračkou nebo činností, a pořiďte upřímnou fotku, na které vypadají šťastně.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *