cyklistika
Foto: Dreamstime

Sportování působí jako lék na tělo i duši. Kromě toho, že prospívá tělu, podporuje také svěží mysl a dobrou náladu. Kdo chce být po tělesné i mentální stránce fit, ten by měl své zdraví pravidelně posilovat chůzí, během, cyklistikou nebo jiným cvičením.


Jízda na kole je úžasný sport, který působí blahodárně nejen na fyzické tělo, ale i na psychiku – zvyšuje kondici a snižuje následky škodlivého stresu. Jízda na kole zpevňuje svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů, podporuje činnost srdce a plic, preventivně působí proti mnoha civilizačním chorobám. A tento atraktivní sport posiluje nejen imunitní systém, ale výrazně přispívá také k redukci hmotnosti. Lidé s dostatkem pohybu jsou méně nemocní a statisticky se dožívají vyššího věku a mají méně stresu.

Když jízda na kole – tak bezpečná!

Správnou otázkou je, jak se správně připravit na jarní cyklistickou sezónu? Před sezónou nezapomeňte zkontrolovat kola, řetěz, pedály a brzdy, také světla, sedlo, řídítka a zvonek ať jsou vaše sportovní aktivity po každé stránce hlavně bezpečné. Zkušený cyklista nepodcení ani kvalitní cyklodresy z funkčních materiálů, ale velmi důležité jsou také ochranné prvky – přilba, brýle, chrániče a rukavice. Obzvláště brýle a helmy na kola je třeba vybírat pečlivě a uváženě. Přilba cyklisty má mít co nejnižší hmotnost, ideálně s větracími otvory. U cyklistických brýlí je podstatná velikost, těsnění a odvětrávání, jelikož ventilace účinně zabraňuje kondenzaci par. Před sezónou si zkontrolujte také všechny cyklistické doplňky – pumpu, zámek, nářadí a samozřejmě souprava na lepení kola nesmí chybět.

Správné uskladnění kola

Jaké možnosti má cyklista k uskladnění kola v domácnosti? Jaké uskladnění je to nejjednodušší, nejefektivnější a nejpohodlnější? Jenou z možností je buď vodorovné, nebo svislé zavěšení kola na zeď, které vám ušetří spoustu místa. Pokud máte v rodině více než jedno kolo, kola můžete umístit i vedle sebe nebo nad sebe. U tohoto typu uskladnění jsou však velmi důležité pevné háky s dostatečnou nosností, aby nedošlo k úrazům. Speciální háky nebo celé kovové konstrukce pro jízdní kola jsou k dostání nejen v různých velikostech, ale také v různých designech a barvách – určitě si vyberete.

Speciální stojany

Pokud chcete mít kolo doma na zemi, pro cyklisty jsou k dispozici také různé druhy speciálních domácích stojanů. Jejich koupí sportovec získá prostor nejen na zdi, ale také větší bezpečnost, jelikož stojan udrží kolo ve stabilní poloze velmi jednoduše a za každých okolností. A pokud nemáte v chodbě nebo v předsíni dostatek místa – žádný problém, volba umístění může padnout dokonce i na obývací pokoj nebo na jinou místnost. Dnes je na trhu k dispozici široká paleta domácích cyklistických stojanů, jejichž konstrukce a design je na skvělé úrovni a neruší vzhled místnosti, a to ani v obytném prostoru. Pokud cyklistiku milujete, není co řešitPřidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *