pláž
Foto: Pixabay

Jedna z nejkrásnějších evropských pláží se nalézá na Sardinii. Pláž zvaná Porto Giunco není jen příjemným místem pro odpočinek u křišťálového moře, ale také nádhernou podívanou. Úzký pás písku oddělující moře od laguny je domovem růžových plameňáků.


Tento nádherný ekosystém se nachází na mysu Carbonara na jihu Sardinie, konkrétně u přístavního městečka Villasimius nedaleko Cagliari. Místo je proto vyhledávaným cílem nejen pro turisty mířící na nádhernou písečnou pláž, ale také pro fotografy, kteří scenérii, vytvořenou samotnou přírodou, fotografují z blízkého útesu. Když na tento útes vystoupáte, naskytne se vám neskutečný pohled na tři zdánlivě oddělené vodní plochy. Tou nejvzdálenější a nejbližší jsou vody Středozemního moře, mezi nimiž na sardinské úžině dominuje mělká laguna, jejíž hloubka je maximálně půl metru. Laguna je cílem plameňáků, kteří jsou na Sardinii k vidění pouze na třech místech.

Pruh pláže oddělující lagunu a moře je z velmi jemného písku. Místo pro svoji dovolenou zde vyhledávají především rodiny s dětmi, protože moře je velmi mělké a teplé. Zároveň zde prakticky nefouká, záliv je totiž chráněn okolními kopci. Pobřežní vody také lákají potápěče, kteří se mohou pod průzračnou hladinou kochat velkým množstvím nejrůznějších druhů ryb, jež nemají žádný ostych a v klidu si kolem proplouvají.


Pokud nechcete trávit celé dny na pláži, můžete vyrazit do okolí za poznáním a zábavou. Čekají tu na vás restaurace a bary. Samotné město Villasimius je typickým středomořským přístavem s příjemnou atmosférou. Přestože Sardinie patří k Itálii, rozhodně si jako v Itálii připadat nebudete. Pěšky můžete vyrazit na nedaleké tvrze, nacházející se po obou stranách mysu. Všechny v minulosti sloužily jako ochrana oblasti před nevítanými hosty. Určitě doporučujeme návštěvu archeologického muzea, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o civilizacích, které Sardinii ovládaly a také o bájných pokladech v okolních mořských vodách.

Jih Sardinie má velmi dlouhou turistickou sezónu. Ta začíná na začátku května a končí až v posledních říjnových dnech. Celých dlouhých šest měsíců zde panuje většinou nádherné slunečné počasí, které si jedna z nejhezčích pláží starého kontinentu zcela jistě zaslouží.

Na Sardinii je několik letišť, z nich nejbližší k pláži Porto Giunco se nachází v Cagliari. Na toto letiště v současné době můžete z Prahy letět přímo a nebo s jedním mezipřistáním v Římě nebo Miláně. Do cíle dostanete za 2 a čtvrt, resp. za 4 hodiny. Ceny zpátečních letů začínají již na pětitisících, ale samozřejmě záleží na přesném datu letu.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts