tajnost
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Zní to téměř neuvěřitelně, ale i v dnešní době jsou některé části naší planety stále neprozkoumané a pokryté záhadami. V tomto článku vás pozveme na několik těchto tajemných míst. Možná vás překvapí, že se jedno z nich nachází i v České republice.


Hadí ostrov v Brazílii

Ostrov, který získal tuto přezdívku, se nachází asi 100 vzdušných kilometrů od São Paula. Důvodem nevšedního označení je fakt, že je tento ostrov již po desítky let zcela pokryt smrtelně jedovatými hady. Na jednom metru čtverečním zde najdete jednoho až pět hadů. A pokud vám ani to nepřijde dostatečně děsivé, stojí za zmínku, že hadi, kteří zde žijí, jsou jedni z nejjedovatějších hadů na světě.

Hadí ostrov je neobydlený a zůstává místem, kam se téměř nikdo nedostane. Na tento nebezpečný ostrov má momentálně přístup pouze brazilské námořnictvo a někteří vědci.

Oblast 51 v Nevadě

Oblast 51 je oficiálně označována jako výzkumné letecké centrum. Nachází se zde přísně střežená základna Amerických vzdušných sil, která byla založena v roce 1957 jako výzkumné armádní středisko, jež pravděpodobně sloužilo k testování armádních vysokorychlostních letadel. Okolní hory znemožňují sledování oblasti. Americké letecké síly potvrdily existenci základny až v roce 1999.


To, co se děje uvnitř, je extrémně tajné. Veřejnosti je zakázáno podívat se dovnitř a místo je přísně střeženo ozbrojenými strážemi. Je také nezákonné létat nad Oblast 51, i když je nyní místo viditelné na satelitních snímcích. Základna má přistávací dráhy dlouhé ohromných 3,7 km. Kvůli své tajnůstkářské povaze, spojitosti s tajným leteckým výzkumem a sérii neobvyklých úkazů se Oblast 51 stala centrem dohadů o existenci UFO.

Coca-Cola trezor v Atlantě

Recept na Coca-Colu je považován za jedno z nejlépe střežených tajemství na světě. Společnost nikdy neodhalila, kdo nebo kolik lidí ho zná. Recept byl vytvořen Johnem Pembertonem v roce 1886 v Atlantě a vidělo ho pouze pár lidí.

V roce 2011 se společnost rozhodla přemístit střežený recept do muzea v Atlantě, kde je umístěn v obrovském a velmi dobře zabezpečeném trezoru. Ačkoli muzeum ročně navštěvuje velké množství turistů, pouze pár důležitých lidí se může dostat za dveře trezoru.

The White’s Club v Londýně

Tento velice exkluzivní klub byl založen v roce 1693. Členové The White’s Club jsou političtí vůdci, vysoce postavení bankéři a dokonce i dědici britského trůnu.

Do tohoto klubu je i v dnešní vyspělé době ženám vstup zakázán. Toto pravidlo je tak přísné, že jediná žena, která sem kdy vkročila, byla královna Alžběta.

Pravčická brána v České republice

V neposlední řadě bychom rádi zmínili Pravčickou bránu, která se nachází na území Národního parku České Švýcarsko. Pravčická brána je největší pískovcovou bránou v Evropě, která až do roku 1982 přitahovala turisty ze všech koutů světa. Aby se minimalizovala eroze, jsou návštěvy oblouku omezeny. Geologové se domnívají, že by se tento přírodní pískovcový oblouk mohl brzy zhroutit, a to z něj činí zakázané místo.

Článek připravila Michaela Bláhová
Zdroje: bbc.com; The Guardian; www.pbrana.cz


Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *