mapy.cz
Zdroj: Mapy.cz

Oblíbený portál Mapy.cz připravil vychytávku nejen pro motoristy. Nově můžete v mapě Česka zobrazit přehled všech plánovaných nebo již probíhajících staveb komunikací. Stavby jsou v mapě označeny ikonou „práce na silnici“ a jejím rozkliknutí se dozvíte název stavby, číslo komunikace, plánované zahájení, resp. kdy byla stavba zahájena a plánované ukončení prací.


Při detailnějším přiblížení úseku zjistíte i trasu, kudy nová stavba povede. Ta je vyznačena výrazně červenou barvou. V náhledu je vidět plánovaný obchvat města Plasy, který by měl být realizován v letech 2024 – 2026. Plasy leží na silnici I/27, která spojuje Plzeň a Most. Provoz zde navíc komplikují a zpomalují serpentiny vedoucí po svazích údolí řeky Střely. Doprava ve městě je hustá a obchvat uleví nejen řidičům, ale také obyvatelům Plas.

Takto je v Mapách plánovaný úsek vyznačen

mapa
Zdroj: Mapy.cz

Náhled úseku zůstane vyznačený i po přepnutí na jiný formát mapy, například na leteckou.


A jak přehled plánovaných silnic a dálnic v Mapách.cz získáte? Stačí do vyhledávacího pole zadat frázi „nové dálnice“. Mapa Česka se zaplní ikonkami staveb a vy můžete začít zkoumat, co se chystá.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts