země
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V aplikaci Google Earth a v dalších online mapách zobrazujících letecké snímky lze objevit mnoho zvláštních věcí, které jsou vidět pouze z ptačí perspektivy. V minulém článku jsme se zaměřili na podivné úkazy. Do dnešního příspěvku jsme vybrali šest snímků, za jejichž vznikem nestojí příroda ani nevysvětlitelné jevy, ale člověk.


Svastika v Kalifornii

Mariňácká základna v kalifornském Coronadu je z pohledu obyčejného pozemšťana docela běžný komplex budov. Z leteckého pohledu se vše mění, protože architekti promítli do jejího půdorysu svastiku. Důvod? Údajně šlo o náhodu, přestože v šedesátých letech minulého století, kdy komplex vyrostl, byla symbolika tohoto původně nevinného znaku moc dobře známá.

svastika v kalifornii
Zdroj: Google Earth

Ježíš tě miluje

Co si počít s holou plání v Idahu? Něco tam napsat. To si nejspíše řekli v křesťanském centru poblíž městečka Robie Creek. Vzkaz pro letce, parašutisty nebo vyloženě pro návštěvníky online map? Pro místní křesťanskou komunitu je to určitě nejlepší reklama.

jesus loves you
Zdroj: Google Earth

Zvláštní tvar budovy v Illinois

Zůstáváme v Americe. Budova křesťanského hnutí v Dixonu v Illinois má z leteckého pohledu opravdu zvláštní tvar. Při troše fantazie lze myslet na více než jednu věc a s vírou nemají moc společného.

křesťanské hnutí
Zdroj: Google Earth

Atlantida?

Podivné čáry či rýhy v Atlantském oceánu připomínající ulice a silnici vedly mnoho lidí k domněnce, že byla konečně objevena bájná Atlantida. Město, které v dialogu Timaios popisoval Platón, to ale není. Podle Googlu jde pouze o nepřesně sestavený obraz ze satelitních dat, který také zahrnuje trasy lodí. Na Atlantidu si ještě budeme muset počkat.

atlantida
Zdroj: Google Earth

Podivné struktury v poušti Gobi

V čínské části poušti Gobi lze v online mapách najít mnoho podivných struktur. S velkou pravděpodobností se jedná o obrazce vytvořené ke kalibraci špionážních družic. Čáry jsou na zemi namalované bílou barvou a pravidelně obtahované. Zcela jistě se nejedná o dílo mimozemské civilizace, ale spíše za ním skryté zájmy čínské vládnoucí strany.

poušť gobi
Zdroj: Google Earth

Ukrytá rudá hvězda v Plzni

Komunisté nejsou v Česku u moci už více jak 30 let. Na bývalém sídle ústředního výboru v Plzni přesto až do nedávna ležela na střeše velká rudá hvězda, která v letech 1951 – 1989 „zdobila“ fasádu budovy. Po sametové revoluci ji studenti ukryly na střeše budovy, ovšem s příchodem online map se hvězda znovu ukázala světu. Město ji v listopadu 2019 nechalo odstranit, přesto bude ještě nějaký čas na leteckých snímcích k vidění.

rudá hvězda v plzni
Zdroj: Google Earth


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *