země
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V aplikaci Google Earth a v dalších online mapách zobrazujících letecké snímky lze objevit mnoho zvláštních věcí, které jsou vidět pouze z ptačí perspektivy. V minulém článku jsme se zaměřili na podivné úkazy. Do dnešního příspěvku jsme vybrali šest snímků, za jejichž vznikem nestojí příroda ani nevysvětlitelné jevy, ale člověk.

Svastika v Kalifornii

Mariňácká základna v kalifornském Coronadu je z pohledu obyčejného pozemšťana docela běžný komplex budov. Z leteckého pohledu se vše mění, protože architekti promítli do jejího půdorysu svastiku. Důvod? Údajně šlo o náhodu, přestože v šedesátých letech minulého století, kdy komplex vyrostl, byla symbolika tohoto původně nevinného znaku moc dobře známá.

svastika v kalifornii

Ježíš tě miluje

Co si počít s holou plání v Idahu? Něco tam napsat. To si nejspíše řekli v křesťanském centru poblíž městečka Robie Creek. Vzkaz pro letce, parašutisty nebo vyloženě pro návštěvníky online map? Pro místní křesťanskou komunitu je to určitě nejlepší reklama.

jesus loves you

Zvláštní tvar budovy v Illinois

Zůstáváme v Americe. Budova křesťanského hnutí v Dixonu v Illinois má z leteckého pohledu opravdu zvláštní tvar. Při troše fantazie lze myslet na více než jednu věc a s vírou nemají moc společného.

křesťanské hnutí

Atlantida?

Podivné čáry či rýhy v Atlantském oceánu připomínající ulice a silnici vedly mnoho lidí k domněnce, že byla konečně objevena bájná Atlantida. Město, které v dialogu Timaios popisoval Platón, to ale není. Podle Googlu jde pouze o nepřesně sestavený obraz ze satelitních dat, který také zahrnuje trasy lodí. Na Atlantidu si ještě budeme muset počkat.

atlantida

Podivné struktury v poušti Gobi

V čínské části poušti Gobi lze v online mapách najít mnoho podivných struktur. S velkou pravděpodobností se jedná o obrazce vytvořené ke kalibraci špionážních družic. Čáry jsou na zemi namalované bílou barvou a pravidelně obtahované. Zcela jistě se nejedná o dílo mimozemské civilizace, ale spíše za ním skryté zájmy čínské vládnoucí strany.

poušť gobi

Ukrytá rudá hvězda v Plzni

Komunisté nejsou v Česku u moci už více jak 30 let. Na bývalém sídle ústředního výboru v Plzni přesto až do nedávna ležela na střeše velká rudá hvězda, která v letech 1951 – 1989 “zdobila” fasádu budovy. Po sametové revoluci ji studenti ukryly na střeše budovy, ovšem s příchodem online map se hvězda znovu ukázala světu. Město ji v listopadu 2019 nechalo odstranit, přesto bude ještě nějaký čas na leteckých snímcích k vidění.

rudá hvězda v plzni

Zdroje: Google Earth/maps.google.com
Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Světoběžník na domovskou stránku
Seznam.cz


Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz


Související

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *