google earth
Foto: Aplikace Google Earth

Google Earth, respektive jeho webový ekvivalent v Google maps, je užitečným nástrojem. Někdy lze ale při prohlížení satelitních snímků narazit na pozoruhodnosti, nad kterými může rozum stát. Vybrali jsme pro vás šest úkazů, které stojí za pozornost a některé z nich lze jen stěží vysvětlit.


Antarktická obluda

Úkaz, který lze jen těžko objasnit. Na leteckých snímcích z Jižních Sandwichových ostrovů je zachycen objekt, který za sebou zanechal dlouhou stopu ve sněhu. Co to je, nedokáží říci ani odborníci. Spekulovat lze o spadlém satelitu či jiném stroji. Fandové UFO ale mají jasnou odpověď. Na mapu se můžete podívat zde.

antarktida
Zdroj: Google Earth

Létající talíř pod vodou

Další zvláštnost, která může připomínat mimozemský původ, leží nedaleko řeckého pobřeží. Konkrétně jde o městečko Nea Michaniona, jehož obyvatelé možná sotva tuší, co se skrývá pod hladinou nedaleko pláže. Vysvětlení? Mořské dno tohoto tvaru nejspíše vzniklo zcela přirozenou cestou, jen lidská fantazie umí divy. Na úkaz se můžete podívat na leteckém snímku přímo tady.

řecko
Zdroj: Google Earth

Automobil pod hladinou

V Palm Beach na Floridě si mnoho rodin žije typický americký sen. Okolo tisíců domků jsou úhledně uspořádaná vybudovaná jezírka a v jednom z nich až do loňského roku „odpočíval“ dvaadvacet let nezvěstný muž ve svém autě. Policisté vytáhli vrak s pohřešovaným Williamem Moldtem v září loňského roku na základě upozornění jednoho pozorného uživatele Google Earth, který si na satelitních snímcích všiml vozu pod hladinou. Na satelitní mapě je ale jeho silueta stále vidět. Letecký snímek je k vidění zde.

auto florida
Zdroj: Google Earth

Medúza v poli

Kruhy v obilí jsou zachyceny i na Google mapách. Pěkné dílo je možné spatřit nedaleko města Swindon v anglickém hrabství Wiltshire. Na podivnost se můžete podívat v online mapě.

kruhy v obilí
Zdroj: Google Earth

Krvácející srdce

Při pobřeží neobydleného indonéského ostrůvku Pulau Enggano vytvořila příroda zajímavý úkaz. Pod mělkou hladinou zde příboj vytvořil srdce z písku, které ustupující voda začala postupně brát s sebou do moře. Výsledek si můžete prohlédnout v mapě zde.

indonésie
Zdroj: Google Earth

Další UFO v Antarktidě

Někteří záhadologové věří, že prostřednictvím Google Earth nalezli důkaz o přistání UFO v Antarktidě. Tím má být tento nevysvětlitelný satelitní snímek, na kterém je vidět úzký a rozmazaný objekt ve sněhu. Je to důkaz o havárii UFO nebo si s námi pouze hraje fantazie?

antarktida
Zdroj: Google Earth


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts