zácpa
Foto: PR

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit náklady na elektřinu, je prostě zhasnout světla, kdykoli opustíte kancelář. Je to tak jednoduché. Pokud pracujete v kancelářské budově a není na konci dne potřeba mít zapnutá světla, prostě je stačí vypnout. Nečekejte, že přijde personál na úklid nebo správce budovy. Ušetřete své společnosti peníze a co je důležitější, ušetřete energii. Úsporou energie pomáháte šetřit planetu.


Každý rok, 22. dubna, slavíme Den Země. Pokud ho také slavíte, gratulujeme! Znamená to, že se staráte. A pokud vám záleží na planetě Zemi, pravděpodobně víte, proč je důležité ji udržovat v čistotě pro další generace.

Tímto můžete ukázat, že vám záleží na naší krásné planetě a jak ji můžete zachránit:

Recyklujte

Víte, co se říká, odpadky jednoho člověka jsou pokladem druhého člověka. No, neberte to úplně doslovně, ale pokud odpadky můžeme využít produktivním způsobem, proč ne? Navíc bude vždy potřeba více pracovních míst, takže pokud můžeme pomoci vytvořit pracovní místa v oblasti recyklace, nakonec vyhraje každý.


Chraňte vodu

Možná si neuvědomujete, že v tomto světe je mnoho regionů, které trpí nedostatkem vody. Přemýšlejte o tom, když necháváte při mytí nádobí téct vodu. Pokuste se opravit všechny netěsnosti, které můžete mít v svém domě a perte více oblečení najednou.

recyklace
Zdrojem snímku je fotobanka Dreamsite

Používejte veřejnou dopravu

Všichni lidé na obrázku výše se vejdou do dvou autobusů. Představte si, jak by tato ulice vypadala se dvěma autobusy na každé straně, kolik času bychom ušetřili, a jak bychom mohli snížit znečištění. Používejte veřejnou dopravu tak často, jak jen můžete, nebo ještě lépe, jeďte do práce na kole.

Jezte místní potraviny

Najděte nějaké místní farmáře a kupte jídlo přímo od nich místo nákupu potravin dovážených kilometry daleko. Pomůžete ušetřit palivo, snížit znečištění a pravděpodobně podpoříte místní ekonomiku. A používejte své vlastní nákupní tašky.

Zasaďte nějaké stromy

Začněte se sázením stromů, protože později toho určitě nebudete litovat. Za deset let budete chtít, abyste to už udělali.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts