výlet
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Hledáte místo na skvěle strávený víkend nebo dokonce týden, ale za hranice se vám vyrážet nechce? Skvělou lokalitou, ve které si užijete výletů všeho druhu, je Královéhradecký kraj, kde najdete spoustu přírodních i kulturních památek včetně Sněžky nebo třeba pevnostního města Josefov. Pojďte si přečíst pár tipů na místa, která v tomto kraji rozhodně nesmíte minout.


Broumovské stěny

Začneme rovnou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů, které se zde nacházejí. Broumovské stěny návštěvníkům nabízejí dlouhé kilometry procházek a výletů panenskou přírodou. Pokud byste si chtěli projít všechny zajímavosti, jako je Hřeben uprostřed Koruny a Honského sedla, Polické stěny a skalní město Ostaš, čeká vás přibližně 8 hodinový výlet, během kterého našlapete celých 32 kilometrů.

Přesto je díky udržovaným cestám tento výlet vhodný i pro nepříliš zkušené výletníky, takže se ho nemusíte vůbec bát. Po cestě si můžete dát něco lahodného v horské chatě Hvězda s pochmurnou historií. A ubytovat se můžete třeba v soukromé chatě či chalupě, kde si po dlouhém výletu užijete klidný večer, který vás připraví na další den plný dobrodružství.

Babiččino údolí

Kdo by neznal Babičku, tato povinná školní četba možná nepatří k těm nejmilovanějším, ale přece jen se do každého z nás s jistou nostalgií zapsala – a když už ne z knihy samotné, tak třeba z Divadla Járy Cimrmana. Ať už to máte s tímto literárním dílem jakkoliv, návštěva Babiččina údolí rozhodně stojí za to. Ratibořice patří možná k nejznámějším místům východočeského kraje a najdete zde nejen zámek Ratibořice, ale také třeba Staré bělidlo. Jedná se o skvělý výlet s dětmi, který si užijete v každém ročním období, pěšky, na kole i na běžkách.


Pevnost Josefov

Tohle bude zase něco pro milovníky technických památek. Pevnost Josefov začala vznikat už v roce 1780 a jejím účelem bylo odrážení pruských vojsk a úschova zásob pro naše vojska. Josefov se rozrůstal dlouhé roky, ale během Napoleonských válek se z pevnosti stala věznice pro nepřátelské vojáky a dnes se jedná o zajímavý cíl pro milovníky výletů.

Z původně 45 kilometrů dlouhých podzemních chodeb dnes můžeme vidět pouze jejich část, ale i ta rozhodně stojí za návštěvu – ostatně jako celé toto zajímavé, kdysi pevnostní, město.

Přestože zde náš článek o zajímavostech Královéhradeckého kraje končí, míst k návštěvě je zde rozhodně mnohem více. Ať už zmíněné horské vrcholy, zámky, muzea, ale i nádherná příroda. Královéhradecký kraj zkrátka rozhodně stojí za návštěvu.Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *