dálnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Německo disponuje úžasnou dálniční sítí. V posledních měsících se v médiích objevily zprávy o tom, že by v zájmu ochrany klimatu bylo vhodné zavést nové opatření omezující maximální povolenou rychlost na 130 km/h. Někteří aktivisté dokonce mluvili o rychlosti 80 km/h. Německá vláda však tento krok nepodporuje a má k tomu racionální důvody.


Na většině německých dálnic zatím žádné rychlostí omezení neplatí. Rychlost 130 km/h je pouze doporučená hranice, ale pokud pojedete třeba 250 km/h a nikoho tím nebudete ohrožovat, nikdo vás za to nebude penalizovat. Rychlost je omezena pouze na vybraných úsecích zpravidla kolem měst a při špatném počasí. Ale pozor, pokud způsobíte nehodu nepřiměřeně rychlou jízdou, nebo budete ohrožovat jiné řidiče, čeká vás vysoká pokuta.

Mluvčí spolkové vlády Steffen Seibert v pondělí 28. ledna 2019 uvedl, že existují rozumnější opatření, která by omezila negativní dopady silniční dopravy na světové klima. S tím nesouhlasí zelení ani německá evangelická církev.

Na německých dálnicích se v nejlevějším pruhu zpravidla jezdí rychlostí nad 160 km/h. Výjimkou nejsou ani řidiči ženoucí se rychlostí přes 200 km/h. Zastánci neomezené rychlosti tvrdí, že díky rychlému pohybu vozů se netvoří zácpy, které by jinak zatížily životní prostředí ještě více než stovky rychle jedoucích vozů.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts