lyže
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Léto je nenávratně za námi a čeká nás chladné období, které ocení hlavně milovníci zimních sportů. Pokud se už teď těšíte, až si opět stoupnete na lyže či snowboard, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit již v říjnu. Nejoblíbenější destinací pro zimní sporty zůstávají pro Čechy rakouské Alpy. Dlouhé a udržované sjezdovky, lyžařské tratě vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro freeride lyžaře. Celkově vzato, zde se o vás výborně postarají, služby jsou opravdu na vysoké úrovni.


Zillertal

Začněme Východním Tyrolskem, kde se nachází lyžařské centrum Zillertal. Od Prahy je vzdálen necelých pět hodin jízdy a díky přítomnému ledovci se zde lyžuje po celý rok. Tento region vám nabízí více než 500 sjezdovek a je právem nazýván největším lyžařským údolím na světě.

Ti nejodvážnější z vás mohou vyjet až na ledovec Hintertux, kde lze brázdit sjezdovky ve výšce 3250 metrů. Pro rodiny s dětmi zde doporučujeme především areál Spieljoch, který je plný funslopes, tedy sjezdovek s tunely a speciálními atrakcemi. Jednodenní jízdenka zde vyjde pro dospělého na 55 eur, dítě pak zaplatí 25 eur. Výhodnější jsou skipasy, pro představu třídenní skipas pro dospělého stojí 153 eur a dětský 69 eur.

Start lyžařské sezóny: non stop

Dachstein West

Mezi další oblíbené lyžařské středisko v Rakousku se bezesporu řadí Dachstein West v Horním Rakousku. Nabízí kolem 133 km sjezdovek a mnoho běžkařských tratí. Tato oblast je orientována především na rodiny s dětmi, můžete si zde užít wellness, curling, sáňkařské dráhy atd. Na své si tu přijdou také freerideři, pro které je prašanovým rájem Freeride Arena Krippenstein. Třídenní skipas v celé oblasti vyjde na 138 euro, pro děti pak stojí 66 euro.


Start lyžařské sezóny: 12. 10. 2019
Související:  Autem v zimě do Alp: Na co si dát pozor

Kitzbühel

Žádný lyžař by si neměl nechat ujít návštěvu Kitzbühelu. Je zde nejdražší lanovka na světě a každý rok v lednu se tady koná nejslavnější světový závod na sjezdových tratích. Najdete tu i mnoho půjčoven lyží, snowparků a 179 km sjezdovek. Za třídenní skipas zaplatíte 135 euro, za dítě 67 euro. Samozřejmě se ceny liší podle období.

Start lyžařské sezóny: 26. 10. 2019

Sölden

Sölden je jedinečné lyžařské středisko, protože má přímý přístup k ledovci. Proslavilo se ale hlavně jako dějiště Světového poháru. Na 144 km sjezdovek vás čekají všechny obtížnosti a mnoho vleků a lanovek. V Söldenu si tak přijdou na své začátečníci i zkušení lyžaři. Ceny skipasů vychází podobně jako u předchozích středisek, a pokud chcete zažít opravdu luxusní lyžování, vyrazte právě sem. Jestli vám Sölden přijde povědomý nejen kvůli sportu, máte pravdu, natáčela se zde bondovka Spectre. Prosklená nemocnice na vrcholu hory je však ve skutečnosti luxusní restaurací.

Start lyžařské sezóny: 13. 9. 2019

Pokud jedete třeba poprvé a nebo rádi zkoušíte zájezdy, tak stojí za to navšívit web Smarttravel a podívat se na jejich zájezdy do Alp.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts