řím
Řím. Foto: Pixabay

Město, které vydrží věčně a nikdo jej nezničí. Pravda, pustošení se Římu v historii několikrát nevyhnulo a bohužel nemůžeme mluvit jen o germánských dobyvačných houfech na počátku pátého století, ale nedá se nic dělat – i takový je osud velikánů. Naštěstí se podařilo hodně z krás dnešní italské metropole zachovat, a i proto jde o turisticky velmi atraktivní lokalitu. Přitom nejde jen o památky na antiku, protože Řím byl doslova pupkem světa i ve středověku. Aby také ne, když zde sídlila hlava katolické církve!


Koloseum nebo Forum Romanum v plné kráse

Při vyslovení jeho jména se mnoho antických kmenů zachvělo. Řím byl centrem civilizace, diktoval životní standard a kulturní profil mnoha oblastí světa. Koloseum je jistě jedním ze skvostů, které se vybaví i někomu, kdo se historií zrovna moc nezabývá. Forum Romanum, kde se nachází většina antických památek, nabídne příjemnou odpolední procházku, která může skončit v poněkud novější éře, u nedalekých Španělských schodů nebo fontány di Trevi. V Římě se totiž snoubí s antickou nádherou také baroko nebo renesance. Ke Koloseu vás nakonec ochotně zaveze i římské metro, nemusíte nikde bloudit nebo jezdit pomalou a nepohodlnou tramvají jako v jiných městech. Vystoupíte a hned před vámi bude ono pověstné Koloseum.

koloseum
Koloseum. Foto: Pixabay

Pokud už jsme v Římě, byla by škoda nepodívat se k Andělskému hradu – mimochodem, určitě sem nemusíte jen za denního světla, protože nejkrásnější bude v noci, jak jistě uzříte z četných fotek tohoto již antického skvostu, který je však možná známější jako úkryt středověkých papežů při krutých sporech se světskou mocí. Město umělců, ale také sladkého života, ostatně film s tímto vzletným názvem se natáčel právě zde. A rozhodně nebyl sám!

Itálie k cestování přímo láká, zkuste vyjet na sever

Řím je sice skutečným skvostem a totéž lze říci třeba o Neapoli nebo sicilských městech, ale proč se nepodívat na sever Itálie, kde budeme podobně ohromeni? Na severu Itálie se psala světová historie také, zlatým písmem jsou zde uvedena města jako Milán, Florencie, Benátky a Janov a zmínit bychom mohli i řadu dalších. Poklidný svět, ve kterém si užijete skvělé olivy, italské víno a pohodu, život, kde se opravdu nespěchá a spíše se užívají všudypřítomné sluneční paprsky. Italové umí relaxovat a nebojí se to dát najevo. A především, na této jižní dovolené zapomenete na starosti tam někde na severu…

Benátky
Benátky. Foto: Pixabay

Když se ale vrátíme do Říma, natáčelo se v něm tolik filmových trháků, že znalci určitě přímo zaplesají. Kromě historického snímku Ben Hur jsou to třeba oscarové Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem. Zkrátka a dobře, cestování a Itálie, to jsou synonyma! Teď už si jen vybrat destinaci, kde se budeme cítit nejlépe!Přidat na Seznam.cz
Similar Posts