dálnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na dálnicích v Německu zatím stále není omezena maximální rychlost. I tak jsou bezpečné. Pořád však přibývá úseků, kde je rychlost omezována na 120 km/h, a to zpravidla kolem velkých měst. Někdy je ale maximální dovolená rychlost regulována prostřednictvím proměnných dopravních značek i v úsecích, které nejsou v blízkosti žádného většího města. A na to právě doplatil Jan z Berouna.


Čtenář se nám totiž „pochlubil“ pokutou za nedodržení maximální povolené rychlosti v Německu, a to v úseku, kterým pracovně projíždí velmi často. Podle svých slov chce varovat další motoristy, aby byli obezřetní a sledovali nejen provoz, ale i značení v úsecích, o kterých si myslí, že velmi dobře znají.

Událost se stala na dálnici A9, která v podstatě protíná celou zemi od severu k jihu. Janovi přišla pokuta z Bavorska. Maximální rychlost překročil o 26 km/h. Podle úředního avšak česky psaného dopisu došlo k přestupku v místě, kde byla rychlost regulována na 120 km/h. Jan daný úsek dobře zná. Bohužel si digitálních značek nad dálnicí nevšiml a jel obvyklým tempem. Zpětně si však vzpomíná, že zřejmě v té době probíhaly v protisměru práce na silnici.

Související:  Překročením rychlosti v rakouské IG-L zóně si můžete pořádně zkomplikovat dovolenou

Za nepozornost se platí a neznalost zákona neomlouvá. Toho si je hříšník vědom, a tak pokutu 100 euro bezodkladně uhradil prostřednictvím svého internetového bankovnictví. V dopise vyzývajícím k úhradě pokuty je uveden přesný popis, jak zadat mezinárodní platbu. Aby byla vaše platba správně spárována, potřebujete znát IBAN, BIC (SWIFT) a jako identifikační číslo pokuty zadáte vaši SPZ. Pokud si nevíte rady, stačí zajít do vaší banky, kde vám poradí.


Nezaplacení pokuty z Německa, ale i z jiné země, se nemusí vyplatit. Při delším prodlení hrozí vysoké sankce a ve finále i zákaz řízení v dané zemi. Proto nedoporučujeme platbu pokuty odkládat, nevymlouvat se a raději pokutu uhradit. Těžko se obhájíte, protože dopravní policie disponuje fotografií z místa přestupku, kterou často přikládá i do samotného úředního dopisu.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *