potápění
Foto: Pixabay

Nenecháte si ujít letní sezonu v Karibiku, rádi se potápíte u břehů Středozemního moře nebo si vychutnáváte ještě vzdálenější exotiku se šnorchlem nebo kompletním potápěčským vybavením? Radost ze zážitků, při kterých ochutnáte život pod vodou, nelze popsat pouhými slovy, něco podobného se prostě musí vidět. Na druhou stranu, číhají tu různá rizika, která je lepší mít předem podchycena. Ať už jde o zdraví, nepříjemný kontakt s některým z mořských živočichů nebo další možné potíže, náhody si prostě vůbec nevybírají…


Nic nepodceňujte, ať už budete v jakékoliv hloubce

Je velmi důležité, přesto se na něj někdy neprávem zapomíná. Pojištění potápěčů je přitom stejně důležité, jako třeba povinné ručení. Když jej cestovatel neuzavře a dobře si jej nepromyslí, tak se případné náklady na zdravotní péči mohou notně prodražit – ať už to bude u amerických, italských nebo australských a karibských břehů.

potápění
Foto: Pixabay

Spoléhat se na modrou kartičku zdravotního pojištění přeci v těchto případech nelze, ta je totiž jen nutným základem a při cestách do zahraničí sama o sobě rozhodně neobstojí! Potápění do 40m hloubky je standard, ale nikdo vám nezakazuje, abyste ve svých maximech zašli ještě dál, vždyť záleží, na co se sami cítíte a jaké máte vlastně zkušenosti! 

Extrémní sporty? Ty pojištění doslova vyžadují

Potápění v hloubce nad 40 metrů, to může někomu přijít jako skutečné sci-fi. Nicméně, pokud s ním už měli v minulosti tu čest, jistě víte, že jde o zážitek doslova na celý život. 

potápění
Foto: Pixabay

Začátky v oboru však nemusí být vůbec jednoduché, takže na co se přesně připravit, když se řekne rekreační potápění? S dobrým průvodcem jistě půjde všechno snáze, ale jak jsme si již řekli – bez pojištění raději nikam nevyrážejte a smlouvu si po uzavření ještě jednou pečlivě zkontrolujte!Přidat na Seznam.cz
Similar Posts