Bibione
Bibione. Foto: Pixabay

Dovolenou u moře si mnozí z nás mohou dopřát jen výjimečně, proto je potřeba si ji pořádně užít. Aspoň jednou za rok mnoho lidí vyráží na jih Evropy, kde mezi nejoblíbenější destinace patří Chorvatsko, které je pro mnoho Čechů dosažitelné autem. Někteří se ale autem odváží třeba až do Itálie, zejména do oblastí na severu země. Do obou zemí lze ale pochopitelně cestovat také pohodlně letadlem, bez stresu v dálničních kolonách.


Slunce a vášeň. To je Itálie

Ať již preferujete dopravu po vlastní ose, nebo oceníte komfort letadla, doporučujeme začít s výběrem destinace a ubytování včas. Zejména pokud máte určen nějaký konkrétní termín, kdy dovolenou plánujete. Vyvarujete se tak situaci, že ve vašem oblíbeném apartmánu třeba už bude v danou dobu obsazeno. Letní dovolená v Itálii je vhodná pro milovníky míst, kde to žije, jako jsou frekventovaná letoviska Rimini nebo Bibione. Stejně tak ale okouzlí ty z vás, kteří mají raději klid. Získají si vás letoviska: 

  • Gargano
  • Kalábrie

Tady život plyne poklidnějším tempem a masová turistika se těmto místům zatím vyhýbá. Každopádně zde najdete řadu příjemných hotelů, které se mohou stát symbolem vaší vysněné dovolené na jihu Evropy. V Itálii na vás čeká řada lákadel, od přírody přes architekturu po kulturu. Milovníci rychlých vozů si také jistě nenechají ujít návštěvu Maranella v Modeně, sídlo automobilky Ferrari. A málokdo určitě také opomene návštěvu Milána, města módy.

Snadno dostupné Chorvatsko

Další oblíbenou destinací je Chorvatsko, které si Češi oblíbili ještě jakožto území dnes již bývalé Jugoslávie. Je tomu zejména pro jeho snadnou dostupnost vlastním autem, jak už jsme zmiňovali v úvodu, ale nejen to. Také vás letos láká vyhlášená dovolená Chorvatsko? Potom i vy jistě obdivujete průzračné moře Jadranu, nebo místní přírodní krásy, kterých má tato země opravdu nemálo.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts