na letišti
Foto: Pixabay

Cestovat dnes lze velice levně, stačí pouze vědět, jak na to. V uplynulých letech si stále více lidí oblíbilo cestování na vlastní pěst, což kromě možnosti užít si maximální svobody, je zároveň ideální příležitost k tomu, abyste na cestách ušetřili. Největší okamžitou položku zpravidla tvoří nákup letenky, zejména pokud se chystáte do nějaké vzdálenější destinace. Jak nakoupit letenky opravdu levně? Na to se podíváme v našem článku.


Naučte se nakupovat levné letenky online

Internet je v podstatě od počátku synonymem pro levné nákupy. Na internetu toho nakupujeme opravdu spoustu, tak proč ne právě letenky? Právě na letenkách můžete při internetových nákupech opravdu ušetřit. Zajímavé nabídky do mnoha destinací najdete na portálech, které se vyhledáváním letenek zabývají. Takovým příkladem je třeba http://www.letenkyzababku.eu/ s jednoduchým vyhledávačem, který vás je ale schopen dostat do celého světa. Jednoduše stačí zadat základní parametry, jako: 

  • Místo odletu a příletu
  • Datum odletu a návratu

Podle těchto kritérií tak velice snadno najdete vhodné zpáteční letenky. Pokud znáte přesný termín vašeho návratu, bývá zpravidla nákup zpáteční letenky výhodnější. Volit můžete samozřejmě trasy s přestupem i bez přestupu, kdy dnes už také i přímé lety lze získat za velmi zajímavé ceny. Záleží vždy na tom, zda momentálně některá z leteckých společností nemá zajímavou nabídku, a to je poměrně časté. Je hlavně na vás, jak moc jste vázáni konkrétním termínem a zda si na dobrou nabídku počkáte.

Využívejte internet pro maximální úsporu

Velmi levně lze cestovat po Evropě s nízkonákladovými společnostmi. Můžete se ale samozřejmě odvážit také do vzdálených exotických destinací, kde se úspornost individuálního cestování projeví naplno. Vyhledávačů letenek existuje celá řada, mezi další patří http://www.letenky-levne-online.cz/ a mnoho jiných. Všude na vás budou čekat aktuální nabídky, které byste rozhodně neměli přehlédnout.


letadlem do chorvatska
Foto: Pixabay

Umíte si vše zařídit?

Pokud jste si už koupili letenku online, velice jednoduše přes internet zvládnete také řadu dalších věcí, co je v souvislosti s vaší cestou potřeba zařídit. Je dobré si rozmyslet, kde a jakým způsobem budete bydlet. Pokud je vaším cílem samotné cestování, je dobré mít zmapovány dopředu možnosti ubytování na trase vaší cesty, a přitom mít také něco v záloze. Pokud se pak na místě něco pokazí, budete připraveni. Využít samozřejmě můžete například: 

  • Levné motely
  • Airbnb

Zejména druhá možnost je posledních letech mezi baťůžkáři velmi populární. Není se čemu divit, levné cestování totiž značně zjednodušuje. Využít ale samozřejmě můžete také běžných služeb levných motelů, vždy záleží na tom, co je v konkrétní lokalitě dostupnější.

Než se dostanete do cílové destinace, je dobré si také zjistit dopředu možnosti, jak se lze na místě dopravovat. Důležitou roli hraje už třeba doprava z letiště. Dopředu si můžete domluvit také půjčení automobilu.

Cestujte levně, ale zároveň zodpovědně

Jak se říká, také šetřit se musí umět. Jen málokdy je výhodné šetřit na nesprávném místě. Takovým příkladem je zejména pojištění na cesty. To však nutně neznamená, že by takové pojištění muselo být nějak zvlášť drahé. Rovněž v tomto případě se vyplatí porovnat si nabídky a zvolit tu nejvýhodnější. Získáte tak cestovní pojištění do zahraničí za rozumné ceny. Rovněž v tomto případě vám bude nápomocný internet, kde si můžete vše velice jednoduše srovnat přehledně vedle sebe. S kvalitním cestovním pojištěním získáte jistotu v zádech, která je zejména při individuálním cestování rozhodně žádoucí. V momentě, kdy se dostanete do nepříjemné situace, si tak můžete být jisti, že v tom nejste sami.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts