Kuala Lumpur
Kuala Lumpur. Foto: Pixabay

Toužíte po návštěvě atraktivní destinace, která nabízí snad vše, na co si může turista vzpomenout? V takovém případě by měla rozhodně vaše pozornost ulpět na Malajsii – asijském ekonomickém tygru druhé poloviny dvacátého století.


Tato federativní konstituční monarchie se skládá ze třinácti států a tří teritorií pod správou federace. Cestovatelé do těchto geografických šířek zpravidla míří na jih do Singapuru kvůli zábavě nebo do severního Thajska na tamní pláže. Malajsii tak ze svého cestovního itineráře často vynechávají, což je rozhodně škoda.

Petronas Towers a Malajsie patří k sobě

Podobně jako v jiných zemích i v Malajsii nabízí hlavní město Kuala Lumpur zvědavým turistům řadu lákadel. Jeho symbolem jsou bezesporu dva moderní mrakodrapy Petronas Towers, které byly s výškou 452 metrů až do roku 2004 nejvyššími budovami na světě.

Související:  Papua-Nová Guinea. Země, kde se stále věří na černou magii a čarodějnictví

Ve městě můžete navštívit Chinatown, jehož dominantou je půvabná tržnice ve stylu art-deco. Zamířit je možné i do Kampung Baru, kde lidé ještě žijí v tradičních malajských dřevěných domcích. Pokud mají turisté štěstí, čeká na ně i prohlídka Národní mešity, jež má 73 metrů vysoký minaret.


Taman Negara postupně padá za oběť civilizaci

V centru malajského poloostrova je tropický deštný prales, o němž se hovoří jako o nejstarším na naší planetě. V Národním parku Taman Negara, kde se prales nachází, lze vystoupat i na nejvyšší horu pevninské části Malajsie, Mt. Tahan, která ční do výše 2187 metrů. Turisté mají příležitost do tamní džungle zamířit a pozorovat zde různé druhy opic, motýlů a tapírů. Váhat se nevyplatí, protože prales bohužel rychle ustupuje palmovým farmám a silnicím. Další generace jej zřejmě už nebudou mít příležitost obdivovat.

George Town potěší milovníky historie i mlsné jazyky příznivců gastroturistiky

Na seznam historického dědictví UNESCO bylo roku 2008 připsáno město George Town. V něm se vyplatí setrvat alespoň dva dny, aby měl turista místní muzea, chrámy, galerie a mešity šanci alespoň v rychlosti navštívit. Mezi největší lákadla města patří buddhistický chrám Kek Lok Si, milovníky flory potěší botanická zahrada.

Související:  Odvrácená a skutečnější tvář Bali. Ostrov zavalený odpadky

Nádherná vyhlídka se naskytne z pahorku Penang Hill, jenž se nachází kousek za městem. George Town bývá také nazýván perlou malajsijské kuchyně, takže pro příznivce gastroturistiky je návštěva tohoto města povinností. Dobře se lze najíst i v některé z místních čínských, indických nebo evropských restaurací.

Malajsie patří mezi bezpečné turistické destinace

Česká republika má s Malajsií dohodu o bezvízovém styku, takže český občan potřebuje ke vstupu do této země cestovní pas, který musí platit ještě šest měsíců po návratu. Délka pobytu v Malajsii nesmí přesáhnout 90 dnů.

Dobrou zprávou pro každého, kdo o cestě do této destinace uvažuje, je jistě informace, že je zde úroveň zdravotní péče podobná jako v západní Evropě. Také z bezpečnostního pohledu je možné Malajsii počítat mezi poměrně bezproblémové státy. Platí ovšem doporučení, raději se zdržovat ve známých větších střediscích, jejichž bezpečnost je přece jen lépe garantována.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts