karlštejn

Léto začalo s plnou parádou a cestovní kanceláře se předhánějí, kdo komu nabídne lepší dovolenou. Ne všichni míří do zahraničí, ne každý člověk je milovník moře a nutně ke svému odpočinku potřebuje koupání. Stále více Čechů zůstává přes léto ve své domovině a věnuje se houbaření a návštěvě kulturních památek.


Ideálním místem pro tuzemské dovolenou, pro dny plné relaxace a pohody, je karlštejnské podhradí. Hotel u hradu Karlštejn je vyhledávanou adresou, na kterou zamíří stovky rekreantů. Láká je na malebné okolí světoznámého královského sídla, profesionální ubytovací a gastronomické služby. K dispozici je rybí restaurace s letní terasou i wellness centrum.

Hotel u hradu Karlštejn

Luxusní ubytování v hotelu Karlštejn je realizováno v jednadvaceti stylových pokojích. Náročnější klienti jistě ocení pokoje executive s klimatizací. Za zmínku jistě stojí pokoj královny Elišky s výhledem do nádherné zahrady, který je vhodný pro rodiny s dětmi. Romantiku zažijete v pokoji The best room her & his, s výhledem na řeku Berounku, křišťálovými lustry, volně stojící vanou Villeroy & Boch a designovým nábytkem.


Hotel u hradu Karlštejn

V hlavní roli historie

Až se se dosytosti nabažíte zdejší pohostinnosti, neváhejte vyrazit na výlet na Karlštejn. Sídlo Karla IV., kam měly podle pověsti zapovězen vstup ženy, na vás dýchne historií a monumentálností. Tak jako každý muslim by měl jednou za život podniknout pouť do Mekky, běda Čechovi, který by fyzicky nebyl přítomen na středověkém kaskádovitém historickém objektu, který se nachází jen 25 kilometrů od Prahy.

Hotel u hradu Karlštejn

Hotel mlýn Karlštejn si, co do stáří, s hradem nezadá. První zmínky o mlýnu u řeky Berounky pocházejí ze 13. století. Poslední mlynář zde působil až do roku 1949. Od roku 1990 byl objekt zprovozněn jako ubytovací zařízení a od té doby přivítal na tisíce hostů. Mezi čestné hosty z dávné minulosti náleží i italský humanista a básník Francesko Petrarca, jenž má před hotelovou recepcí zhotovenou bronzovou sochu v životní velikosti.

Fotky: Hotel Mlýn Karlštejn


Přidat na Seznam.cz
Similar Posts