tygr malajský
Tygr malajský. Zdroj: Pixabay

Čtyřletá tygřice jménem Nadia ze zoo v Bronxu byla pozitivně testována na COVID-19. Informaci přinesla organizace Wildlife Conservation Society s tím, že jsou pravděpodobně nakaženy i další šelmy.


Samici malajského tygra Nadiu stejně jako její sestru Azul, další dva amurské tygry a tři lvy africké začal trápit suchý kašel. Ačkoliv z těchto zvířat byla testována pouze Nadia, zoo předpokládá, že jsou koronavirem SARS-CoV-2 infikovány všechny tyto šelmy, a to kvůli stejným příznakům.

Tygři a lvi se zřejmě nakazili od jednoho z ošetřovatelů ještě v době, kdy se u něj neprojevovaly žádné příznaky. Zvířata nejprve ztratila chuť k jídlu a poté se přidal kašel. Podle zoo se jim však daří dobře a očekává se jejich brzké uzdravení.

Související:  V Google Earth lze najít podivné věci

Zoologická zahrada v Bronxu je od 16. března 2020 pro veřejnost uzavřena. V současné době je právě New York epicentrem pandemie. Ve stejnojmenném státě je evidováno více jak 150 000 nakažených, což je více než v celém Španělsku nebo v Itálii.


Ve světě již bylo prokázáno několik případů koronavirové nákazy u kočkovitých šelem. Podle populárně vědeckého portálu Live Science jde zejména o kočky domácí, které se infikovaly od svých majitelů. Zatím však nebyl nalezen žádný důkaz, že by se virus mohl přenášet zpět na člověka.

Nadia a Azul jako mláďata v roce 2016:

Video: Youtube, Wildlife Conservation Society


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *