skluzavka
Zdroj: Repro YouTube

Ve čtvrtek 9. května byla ve městě Estepona na jihu Španělska otevřena 38 metrů dlouhá skluzavka spojující 2 ulice v různých úrovních. Den na to však musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena.


Nerezová skluzavka, která měla být chloubou města, byla považována za nejdelší ve Španělku. Jejím původním účelem bylo zkrácení dlouhé cesty mezi dvěma ulicemi, ale mnoho lidí ji v prvních a zároveň posledních dvou dnech provozu zkoušelo spíše pro zábavu a ze zvědavosti. Skluzavka se sklonem 32 – 34 stupňů byla v pátek uzavřena kvůli hlášeným zraněním, která byla způsobena zejména při dopadu.

Jeden ze zraněných na Twitteru popisuje, že po dvoumetrovém letu zažil tvrdý dopad do písku a odřel si oba lokty. Přihlížející policisté se údajně jen smáli. Na podobná poranění a popálená hýždě si však stěžovali i další odvážlivci, kteří se na místní atrakci odhodlali.

Město Estepona proto v pátek nařídilo uzavření skluzavky s tím, že bude provedena důsledná bezpečnostní kontrola. Představitelé města nicméně tvrdí, že si zranění lidé způsobili tím, že nepoužili skluzavku dle vizuálních instrukcí, podle kterých měli tobogán sjíždět vleže. Tuto atrakci údajně použilo tisíce lidí bez újmy.


Tak jako tak, skluzavka je namísto klasického schodiště kuriozitou a pokud bude znovu otevřena, určitě se do městečka na Costa del Sol povede přilákat řadu turistů.

Zdroj: The Guardian


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts