Korfu
Korfu. Foto: Pixabay

Počet českých turistů, kteří navštěvují Řecko, se zvyšuje každý rok o nemalé číslo. Letos tomu pravděpodobně tak nebude, přesto je zde naděje, že se na dovolenou v Řecku řada Čechů vydá. Tamní ministr turismu Harry Theoharis uvedl na jednání s Martinem Smolkem, náměstkem ministra zahraničí, že hodlá pro našince otevřít hranice 1. července 2020 a zřejmě nebude třeba ani test na COVID-19. Vše bude samozřejmě záležet na pandemické situaci.


Jednou z nejoblíbenějších a nejbližších lokalit je ostrov Korfu. Na toto bezesporu atraktivní místo, kde je architektura stále věrná tradičnímu řeckému stylu, se cestovatelé velmi rádi vracejí a pokud bude skutečně cesta do Řecka umožněna, mnoho českých turistů zakotví právě tam.

Korfu bylo již v minulosti oblíbeným cílem prominentů

Pokud by se vám někdo chlubil, že byl na dovolené na ostrově Kerkyra, věřte, že se jedná jen o jiný výraz pro Korfu. Kerkyra je řecká varianta názvu ostrova a s tímto označením se lze setkat kupříkladu na letenkových serverech.

Související:  Neposkvrněnou čistotu krétského jezera Kournas udržuje mytická postava

Především milovníci historie si zde opravdu přijdou na své. Korfu měla ve velké oblibě již v 19. století manželka císaře Františka Josefa, Sissi, která zde strávila hodně času v klasicistním zámečku Achillion, jenž se nachází pouze 7 kilometrů jižně od hlavního města ostrova Korfu. V místních horách vyzývá pro změnu k návštěvě klášter Pantokrátor nebo zřícenina byzantského hradu Angelokastro, který byl vybudován ve 13. století.


Korfu měl navštívit i bájný Odysseus

Nádherná příroda ostrova Korfu představuje kapitolu samu pro sebe. Díky nepřebernému množství zelených rostlin a barevných orchidejí se Korfu v různých cestopisech často honosí označením Smaragdový nebo Olivový ostrov.

Po celém ostrově se rozprostírají políčka s vinnou révou, která za svoji úrodnost vděčí podnebí i mimořádně úrodné půdě. Po návštěvě ostrova se jen málokterý turista diví tomu, že jej Homér označil jako poslední zastávku Odyssea před návratem na rodnou Ithaku.

Související:  Bezpečné opalování? Ano, ale jedině s krémem a omezeným pobytem na přímém slunci

Korfu je proslulé svými nádhernými plážemi

Pláže na ostrově Korfu si při vzájemném srovnání nezadají ani s těmi karibskými. Ne nadarmo se třeba Avlaki Beach honosí ceněnou Modrou vlajkou. Jejím charakteristickým znakem jsou bílé oblázky, jež se postupně proměňují v modrozelenou před větrem skrytou lagunu.

O pláži Sidari, která je pokrytá žlutým pískem hrubšího zrna, se vypravují hotové legendy. V její blízkosti se nachází Kanál lásky s jeskyní, kterou lze proplouvat skrz na skrz. Návštěva této pláže je vhodná především pro novomanžele. Traduje se, že dívka, která jeskyni obloukem propluje, brzy otěhotní. Původní oblouk se ovšem zřítil, takže lze dnes o platnosti tohoto tvrzení polemizovat. 

Potápění v blízkosti ostrova je nezapomenutelným zážitkem

Korfu je ideální destinací také pro vyznavače potápění. U jeho skalnatých břehů a útesů mohou potápěči obdivovat nepřeberné množství mořských živočichů. Viditelnost pod hladinou bývá i více než 20 metrů. Aktivně tu lze provozovat celou řadu dalších vodních sportů.

Příjemný večer je možné strávit v kavárnách na promenádách Esplanade nebo Liston, mladší generaci budou zřejmě spíše lákat místní diskotéky a noční bary. Folklórně zaměřený večer orientovaný na poslech výlučně řecké hudby je možné strávit v podniku Esperides.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *