žena u moře
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Všechny ty přípravy, stromek, dárky, večeře, zběsilý úklid domácnosti – občas předvánoční období přináší spíše stres než radost z blížících se svátků. Zkuste to letos jinak a vyrazte oslavit Vánoce za sněhem či za pískem.


Kouzlo Vánoc a hor

Posledních roky stále častěji ve městech i v nížinách chybí k dokonalým Vánocům jediná věc – sníh. Pro někoho může být už jenom toto důvod, proč trávit svátky někde jinde.

Nemusíte jezdit ani za hranice, abyste si Vánoce na sněhu mohli s celou rodinou užít. I v Česku jsou pěkná místa se sjezdovkami a bramborovým salátem zároveň. Nejproslulejším místem je jednoznačně Zpestřete si Vánoce pobytem na horách či u moře v Krkonoších. Ve “Špindlu” je možné využít nabídku mnoha hotelů i menších zařízení. Vzhledem k popularitě místa ale počítejte s vyšší cenou. Co takhle dát přednost Hrubému Jeseníku? Konkrétně můžete navštívit třeba Karlov či Malou Morávku. Malá, ale osobitá městečka jsou obklopená vleky a každý si zde najde to svoje. Oblíbené, zvlášť o Vánocích, však bývají i Orlické hory či Beskydy.

Zermatt
Zermatt. Foto: Pixabay

Chcete-li do zahraniční, určitě vás okamžitě napadnou Alpy. Do Rakouska, Švýcarska či Itálie to přece jen není od hranic až tak daleko. Určitě si zde skvěle zalyžujete, hoteliéři udělají vše, co vám na očích uvidí, ale v porovnání s Českem počítejte s vyššími cenami. Z alpských letovisek jako stvořených pro trávení Vánoc lze zmínit například Nassfeld v Rakousku či švýcarský Zermatt a oslavíte tak svátky přímo pod Matterhornem. Obyvatelé východní části republiky pak mohou zavítat do Vysokých Tater.


O svátcích za teplem

Vánoce by měly být svátky klidu a odpočinku, a kde jinde si odpočinout tak skvěle jako na pláži?

Oblíbenou destinací, kam Evropané v tomto období vyjíždějí za teplem, je Thajsko. Teplota moře zde stále dosahuje 25 stupňů. Často také láká Severní Afrika, konkrétně Maroko či Egypt. V zimních měsících v těchto lokalitách není takový nával turistů, přesto je zde příjemná teplota na poznávání i koupání.

Maya Bay
Thajsko. Foto: Pixabay

Ať už se rozhodnete jít koupit nové lyže nebo naopak plavky, nezapomeňte sebe i svou rodinou před cestou pojistit. Během cest se můžete setkat s čímkoliv, zkrátka je lepší být připraven. Jaké cestovní pojištění pro svou skupinu vybrat? Pomozte si třeba se srovnávačem pojištění na internetu.

Nejlevnější variantu pak představují Kanárské ostrovy, kde není takové teplo jako v Thajsku, nějaký ten vitamin D tady ale načerpáte.

Tip: Pokud vyrazíte během Vánoc k moři nebo do hor, dárky tolik řešit nemusíte, ale přece jen alespoň nějakou drobností se hodí své blízké obdarovat. Orginální vánoční dárky, které si můžete objednat klidně i z druhého konce světa, vyberete na Balabim.cz.


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *