slečna na pláži
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Písek, kam jen oko dohlédne. Tak by se stručně daly charakterizovat všechny pláže, které vám v tomto článku představíme. Vydáme se totiž za objevováním nejdelších světových pláží. Zapomeňte na Evropu, na starém kontinentě jsou i ty nejdelší pláže v porovnání se světem jen dětská pískoviště.


Praia do Cassino, Brazílie

Absolutně nejdelší pláží na světě je Praia do Cassino v jižní Brazílii. Její délka činí více jak 240 kilometrů. Pro představu, je to o něco větší délka než cesta z Prahy do Brna po D1. Po celé rozlehlé pláži narazíte jen a jen na písek, nic víc. Žádné předěly, skály, ani stavby, pouze písek a moře, jen občas nějaký ten vrak lodi. Pláž se táhne od města Rio Grande na severu až po hranici se státem Uruguay na jihu.

Ideální počasí pro slunění a koupání zde panuje v posledních a prvních měsících kalendářního roku. Pláž lemují resorty, ale najdete zde i naprosto opuštěná místa. Přes svoji úctyhodnou délku ale není nejnavštěvovanější přímořskou lokalitou v Brazílii. Na jih míří spíše místní nebo turisté z Argentiny či Uruguaye.

vrak
Praia do Cassino, Foto: Eduardo Wickboldt, Flickr

Ninety Mile Beach, Austrálie

Sám název napovídá, jak je tato pláž dlouhá. V Austrálii je místa dost a tato devadesátimílová pláž tomu odpovídá. Zhruba 145 kilometrů nepřerušovaného písčitého pobřeží na jihovýchodě Austrálie lemují městečka a národní parky. Vypravují se sem nejen rekreanti, ale i surfaři a milovníci přírody.


Pláž je ohraničena jezerem Tyers na severu a jezerem Wellington na jihu. Pozoruhodné je, že na Ninety Mile Beach máte vodu nejen před sebou, ale i za vašimi zády, kde se nachází jezera, která jsou úchvatná svojí faunou a florou. Proto sem po celý rok vyráží fotografové z celého světa a pořizují snímky, které lze pořídit pouze v okolí Ninety Mile Beach.

ninety mile beach
Ninety Mile Beach, Foto: www.visitmelbourne.com

Cox’s Bazar, Bangladéš

Třetí nejdelší pláž na světě je tak trochu jiná káva. 120 kilometrů dlouhé pobřeží Cox’s Bazar udivuje svými zlatavými písky i okolím plným buddhistických chrámů. Přesto je téměř prázdná. Bangladéš není zrovna destinací, do které by se turisté ze západního světa hrnuli a místní kouzlo koupání a relaxu na pláži teprve pozvolna objevují.

pláž bangladéš
Cox’s Bazar. Foto: Pixabay

Padre Island National Seashore, USA

Tento národní park se nachází v té nejjižnější oblasti Spojených států na jihu Texasu na stejnojmenném ostrově, který od pobřeží dělí asi kilometr široká úžina. 112 kilometrů dlouhé nedotčené pobřeží tvoří prakticky jedna pláž s krásnými písečnými dunami, jež od hlubin Mexického zálivu oddělují překrásné laguny. Američané sem vyrážejí především za windsurfingem a dalšími vodními sporty.

V parku se dá kempovat a na místo můžete dorazit pěkně po americku, a to autem. Ostrov s pevninou totiž spojuje most. Pokud byste chtěli automobilem až na pláž, není problém, ale bez offroadu s pohonem všech čtyř kol to nezvládnete.

padre island
Padre Island. Foto: Pixabay

Playa Novillero, Mexiko

Pátá nejdelší pláž na světě se nachází v západním Mexiku. Pláž v okolí města Playa Noviellero je dlouhá 90 kilometrů a tvoří ji jemný písek. Tichý oceán je v této části světa klidný, a proto je daná lokalita vyhledávaná nejen místními, ale míří sem i mnoho turistů, kteří chtějí poznat klidnější část Mexika.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts