Roku 1990 vypluli čtyři mladí muži na lodi Casie Nicole rybařit na moře. Byli pryč již několik dní, když jednoho z nich našla pobřežní hlídka polomrtvého na provizorní lodi vyrobené z krabice. Po zbylých třech mužích nebyly ani stopy. Plavba Casie Nicole je dodnes opředena záhadami a nezodpovězenými otázkami.
Porucha na lodi
Kapitánem lodi byl třiadvacetiletý Billy Joe Neesmith. V posádce byl jeho stejně starý přítel Franklin Brantley, dvaatřicetiletý bratr Nathan a osmnáctiletý synovec Keith Wilkes. Mladíci se nalodili 12. dubna v americkém státě Georgia a vypluli.
Hned druhý den kolem 4 hodin ráno nastaly první komplikace. Nathan zjistil, že se loď chová poněkud zvláštně. Pohybovala se příliš pomalu, nedržela kurz a také byla hlouběji, než by měla být. Probudil proto svého bratra a zároveň kapitána lodi Billyho Joela, aby se na to podíval.
Zkontrolovali motor a zjistili, že je částečně zatopený vodou. Snažili se nastartovat čerpadla, aby vodu odčerpala, ale z nějakého důvodu nefungovala. Rozhodli se proto probudit i zbytek posádky, přičemž zjistili, že voda je už i u postelí. Mladíci se ji snažili dostat pryč pomocí kbelíků a také zkusili zavolat o pomoc vysílačkou – vše bez úspěchu. Nakonec se motor zastavil, loď zůstala bez energie a tak se muži rozhodli plavidlo opustit.
What happened the crew of the Casie Nicole? https://t.co/SLtXPpfrMQ pic.twitter.com/IK5vB0CasQ
— Historic Mysteries (@HistoricMystery) May 20, 2016
Záchranný člun byl v podobně mizerném stavu
Záchranný člun měl v sobě díru a bylo jisté, že nakonec půjde také ke dnu. Přesto se na něj mladíci nalodili a člun se během chvíle od potápějící se Casie Nicole oddělil. Po nějaké době Nathan zhruba ve čtyřkilometrové vzdálenosti potápějící se loď opět zahlédl a rozhodl se k ní doplavat. Domníval se, že by tam mohl získat ještě nějakou pomoc – koneckonců děravý člun jim příliš dobré vyhlídky na přežití nedával.
Ostatní muži byli proti – nechtěli se rozdělovat. Nathan si ale nedal říct a stejně se k lodi vydal. Cesta mu prý zabrala několik hodin.
Když dorazil na zpola potopenou palubu Casie Nicole, všiml si v místě, kde předpokládal polohu záchranného člunu, nákladní lodi. Pohybovala se velmi zvláštně – otáčela se a zastavovala, takže Nathan usoudil, že pravděpodobně nabírá jeho přátele. Poté zmizela a Nathan už nikoho ze svých přátel nikdy znovu nespatřil.
Záhadné telefonáty
Nathan se následujících pár dní nechal unášet na zbytku Casie Nicole a modlil se, aby se loď udržela nad hladinou co nejdéle. Poté se z vody vynořila veliká krabice na návnady. Nathan se do ní z posledních sil přesunul. O den později ho našla a zachránila pobřežní stráž.
Následovalo rozsáhlé pátrání, avšak zbylé muže se nikdy nepodařilo najít. Následující rok však Neesmithova rodina obdržela několik podivných telefonátů. První byl od muže, který mluvil španělsky a anglicky řekl jen jméno a telefonní číslo osoby, které volal. Poslední telefonát byl od muže se silným přízvukem, který řekl jen: „Vezu je domů.“
Rodiny pohřešovaných samozřejmě věřili, že to znamená, že jsou mladíci naživu a vrátí se domů. To se však nikdy nestalo.
Pochybné tvrzení
Mnoho lidí Nathanův příběh zpochybňuje. Tvrzení, že plaval několik hodin a že viděl nákladní loď, považují za poněkud podezřelé a možná dokonce smyšlené. Jelikož byl však Nathan jediný přeživší, zjistit, co se skutečně stalo, bylo prakticky nemožné. Není proto vyloučena možnost, že ve zmizení tří mladíků měl prsty sám Nathan.
Avšak za předpokladu, že tam nákladní loď skutečně byla, je možné, že se jednalo o pašeráky drog nebo provozovatele jiné nezákonné činnosti. Ať tak či tak, skutečný osud tří mužů zůstane nejspíš navždy záhadou. Oficiálně jsou považování za mrtvé. Neoficiálně však existuje jistá možnost, že přežili, jen se třeba dostali do situace, kdy se nemohli vrátit domů. Nasvědčovaly by tomu právě ony podivné telefonáty.
Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.