Dudleytown
Okolí bývalého Dudleytownu. Foto: Rob Dupuis, CC BY-NC 2.0, Flickr

Dudleytown je malá vesnice v americkém státě Connecticut, jejíž minulost je opředena mnoha záhadnými a tragickými událostmi. Podle mnohých je má na svědomí kletba, kterou přinesli tři bratři z Anglie. Co všechno se ve vesnici dělo a opravdu za tím bylo prokletí?


Prokletí celého rodu mělo přinášet hrůzu a smrt

Podle všeho byla kletba do městečka přinesena roku 1747, kdy se do něj přestěhoval Gideon Dudley se svými dvěma bratry. Všichni tři začali být brzy známí jako prokletí bratři. A prokletými prý skutečně byli – celý jejich rod si údajně nesl kletbu od roku 1510 od chvíle, kdy byl jejich předek Edmund Dudley popraven za pokus svrhnout anglického krále. Právě tehdy měli být všichni jeho potomci prokletí a po celý život doprovázení hrůzou a smrtí.

Ještě v Anglii byl Edmundův syn John popraven, stejně jako jeho syn Guilford se ženou lady Jane Greyovou, která byla krátkou dobu dokonce královnou. Mezitím se z Francie vrátil Guilfordův bratr nakažený morem, který přenesl na spoustu vojáků a důstojníků, což vedlo k mnoha dalším úmrtím. Rod Dudleyů tedy skutečně provázela po údajném prokletí hrůza a smrt.

Dudleytown
Procházka lesem v okolí bývalé vesnice. Foto: Rob Dupuis, CC BY-NC 2.0, Flickr

Ať je to však s kletbou Dudleyových jakkoliv, v roce 1747 přišli tři bratři do malé vesničky, která podle nich získala jméno Dudleytown. Tento název není oficiální – ve skutečnosti se jedná zkrátka o zapadlou součást většího městečka s názvem Cornwall. Neoficiálně se však tento název ujal a osada je pod ním známá dodnes.


Malá komunita plná podivných tragédií

Bratři koupili v Dudleytownu pozemek zřejmě právě s úmyslem uniknout kletbě. Přestože podle všeho nebyli přímými příbuznými Edmunda Dudleyho, nepříjemné události je provázely také. A neustaly ani přestěhováním do vzdálené Ameriky. Ač malá, tak dosud díky dřevorubeckému průmyslu poměrně vzkvétající vesnice, začala krachovat. A nejen to.

V Dudleytownu žilo pouhých 26 rodin. Šlo o opravdu malou komunitu, ve které i přesto docházelo k podivně početným tragédiím. Lidé zde umírali, páchali sebevraždy, mizeli beze stopy nebo přicházeli k šílenství. Jedna žena zde například zemřela po zásahu bleskem, načež její manžel přišel o rozum. Další rodina přišla o děti, když se ztratily v lese a už se nikdy nenašly, jejich matka zemřela na tuberkulózu a domov nevysvětlitelně shořel. Přední odborník na rakovinu své doby William Clarke našel doma svou ženu zhroucenou a nepříčetnou, načež tvrdil, že v lese viděl jakási podivná stvoření. Podobných případů je celá řada – až příliš dlouhá řada vzhledem k tomu, o jak malou vesnici šlo.

Tajuplná minulost láká v současnosti lovce duchů a nadšence paranormálna. Prý se v dnes již opuštěné vesnici stále objevují podivná stvoření, jejichž pozorování byla hlášena po celá desetiletí. A také duchové všech těch nešťastných lidí, kteří zde za podivných okolností zemřeli.

Dudleytown
Dnes již ve vesnici žádné stavy nestojí. přesto místní lesy působí tajemně. Foto: Rob Dupuis, CC BY-NC 2.0, Flickr

Ať už prokletý, nebo ne, minulost Dudleytownu je podivná

Přestože mnoho lidí věří v to, že se kletba rodu Dudleyů skutečně přenesla na vesnici, pravděpodobně se jedná spíše o povídačku. Jak už jsme zmínili, bratři, kteří do Dudleytownu přišli, ani nebyli přímými potomky údajně prokletého předka. Navíc se postupně z vesnice odstěhovali, žili šťastné životy a nakonec zemřeli přirozenými příčinami, které krutou kletbu tak nějak popírají. Kromě toho mělo k podivným událostem v osadě docházet ještě před jejich příchodem.

Ale pokud nemá děsivou minulost tohoto místa na svědomí kletba, tak co? Podle záznamů byl Dudleytown kdysi územím indiánského kmene Mohawků – že by snad to bylo příčinou všech tragédií? Samozřejmě je také možné, že důvodem není nic jiného než pouhá náhoda a bujná představivost místních. I kdyby tomu tak bylo, tolik podivných událostí v malé vesničce je stále opravdu nezvyklým jevem.

Místo, o kterém píšeme:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *