interaktivní mapa
Zdroj: MZV

Ministerstvo zahraničních věcí spustilo na svých webových stránkách interaktivní Mapu cestovatele. Ta informuje občany o podmínkách cestování do konkrétních zemí i o podmínkách návratu zpět do Česka. Doplněna je také informace z tzv. „semaforu“ bezpečnosti zemí, který ukazuje jak velké je riziko nákazy COVID-19. Interaktivní mapa zobrazuje v této fázi informace o státech EU a schengenského prostoru. Informace o zemích v dalších regionech budou doplňovány podle výsledku probíhajících jednání.


„V posledních dnech se kolem cestování objevovala řada nejasností, proto jsme se rozhodli na webu MZV zveřejnit přehlednou mapu, kde Češi najdou všechny potřebné informace o tom, kam mohou cestovat, jaké je tam riziko nákazy a co musí splnit při návratu,“ představil projekt ministr Tomáš Petříček.

Související:  Autem do Chorvatska: Návod, jak ušetřit při tankování pohonných hmot

Ministerstvo ve své mapě vycházelo z tzv. semaforu bezpečnosti, který schválila vláda. Ten ovšem informoval pouze o riziku nákazy v dané zemi, nikoliv o možnosti cestování do zahraničí.  MZV bude údaje v mapě průběžně aktualizovat na základě informací z českých ambasád.

Vzhledem k tomu, že vnější schengenské hranice se otevřou nejdříve 1. července, zobrazuje v tuto chvíli mapa aktuální informace pouze o evropských zemích. „Rozumím, že naše občany zajímá, kdy budou moct vyjet do dovolenkových destinací jako Egypt či Maledivy. V tuto chvíli se ale EU připravuje na společná vyjednávání se třetími zeměmi. Věřím, že Češi se na jiné kontinenty podívají ještě letos,“ vysvětluje šéf české diplomacie.


V provozu zároveň zůstává informační linka Ministerstva zahraničních věcí (+420 224 183 200), kam se čeští občané mohou obrátit v případě nejasností ohledně jejich vycestování do zahraničí.



Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *