turisté

V souvislosti s cestováním asi ještě nějakou dobu bude skloňováno slovo koronavirus a jeho dopady nejen na cestovní ruch obecně. Pohyb osob se zkrátka určitým způsobem omezil a my se s tím budeme muset nějak vypořádat. Možná stojí za to, vzít takovou situaci jako určitou příležitost poznat místa, kam byste se jinak nevydali. Zhýčkaní exotickými destinacemi v zahraničí mnohdy zapomínáme na krásy naší vlasti, přitom je zde rozhodně co vidět.


Česko nabízí mnoho příležitostí

Koronavirus docela přeházel mnohým z nás třeba i organizaci všedního dne, natož pak plánování letošní dovolené. A co tedy láká v Česku? Tak v prvé řadě jsou to především památky, kdy rozhodně nelze zapomenout na to, že jsou u nás památkově chráněna i celá města. Zavítat tak můžete třeba do oblíbeného Českého Krumlova.

český krumlov

Pokud ale nechcete tam, kde budou všichni, osloví vás třeba také historická část nedalekého Telče, kterou najdete na seznamu UNESCO. V rámci cestování po Česku se můžete podívat i do velkých aglomerací, jako je třeba Olomouc. Nepochybně vás i zde zaujme historické centrum. Nejsou to ale pouze památky a kultura, kde si můžete užívat. 


Mezi klasické letní radovánky patří: 

  • Koupání
  • Festivaly

Možnosti koupání mohou nabídnout například nejrůznější koupací biotopy, které jsou v poslední době tolik populární. Přestože kulturní akce budou pro nás i při cestování v Česku omezeny, neznamená to, že některé menší festivaly probíhat nebudou. Možná i to je příležitost, jak se pro jednou vyhnout obrovským davům lidí a užít si zábavu více než fronty na občerstvení.

festival

Na dovolenou do ciziny můžete

Pokud by vás přesto lákalo koupání v moři, které je do určité míry samozřejmě nenahraditelné, můžete si jej užít i letos. Oblíbené destinace, jako již tradiční Chorvatsko, jsou k turistům v mnoha ohledech vstřícné. Dokonce jsou do některých destinací nabízeny zajímavé spoje, a to zejména po stránce finanční. 

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Rady pro všechny. Inspirujte se zde také s ohledem na další témata, nejen o cestování.


Přidat na Seznam.cz
Similar Posts