Bali
Candi Dasa. Foto: Pixabay

Asie je zrovna v kurzu a jedním z vyhledávaných míst je i indonéský ostrov Bali. Pokud po něm budete pátrat na mapě, najdete jej východně od velkého ostrova Jáva. Bali leží téměř na rovníku, takže o horké dny není nouze. Poloha a podnebí však nestačí k tomu, aby si vysloužil označení „ráj na Zemi“.


Ráj na Zemi? Ano, pokud vám nevadí davy turistů

V ráji může i pršet a pokud jde o tropický ráj, tak v něm opravdu prší a srážky to jsou skutečně vydatné. Na Bali je období dešťů od října do března. To však neznamená, že prší neustále. V tomto čase je stále vedro, průměrné teploty se pohybují po celý rok lehce nad třiceti stupni, ale je více zataženo. Srážky jsou zpočátku sporadické a nejvíce prší od listopadu do ledna. V této době se střídají prudké lijáky a vichřice. Mimo období dešťů, tedy od dubna do září jsou na ostrově srážky minimální a Bali je opravdovým rájem.

Ostrov si zamilujete díky milým a vstřícným obyvatelům a přívětivým cenám. V Indonésii se platí rupií a v přepočtu na české koruny vyjde vše levněji než v naší domovině. Ubytování je za hubičku, pohonné hmoty se pohybují asi na polovině české ceny a jídlo je levnější asi o čtvrtinu. Velikost ostrova vybízí k tomu jej celý procestovat. Zkuste si půjčit auto, ale buďte ostražití, v této části světa panuje na silnicích, zvláště ve městech, chaos.

Před cestou na Bali

Před cestou si vyřiďte vše potřebné. Zkontrolujte zda máte dostatečnou platnost pasu, pojistěte se a vyřiďte si turistické vízum, které platí 60 dní. Očkování na Bali není povinné, ale zvažte vakcínu proti břišnímu tyfu, žloutence nebo vzteklině.


Související:  Bangkok je nejnavštěvovanějším městem světa. Praha si pohoršila

Zpáteční letenka na Bali stojí okolo 15 000 Kč a přestupovat budete v Dubaji. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete řešit, co si vzít na sebe. Jednoduše sbalte letní oblečení. Určitě ale nezapomeňte na repelent černé uhlí. Rezervace ubytování je také vhodná předem, a to alespoň na první dny pobytu. Na místě pak další ubytování seženete bez potíží. Cena za noc se průměrně pohybuje okolo skvělých 200 Kč.

Co na Bali navštívit

Jednoznačně pláže. Na ostrově najdete rušné pláže jako třeba Legian, Kuta a Semynika nebo romantické Uluwatu či Nusa Dua. Hledáte-li odpočinek bez davů turistů, zkuste pláže s černým pískem, kde se shromažďují digitální nomádi, hipsteři a další alternativci, kteří zde po přilehlých barech a kavárnách vysedávají s notebooky.

Z památek doporučujeme chrámový komplex Pura Besakih, který leží pod posvátnou sopkou Agung. Dále pobřežní chrám Tanah či jeskyně Goa Gajah.

Na Bali je nádherná příroda a její nedotčenou část můžete pozorovat v národním parku Bali Barat. Ten leží na západě ostrova, jehož území zahrnuje deštný les, pláže, travnaté plochy i mořské hlubiny. Dalším nevšedním zážitkem je návštěva tzv. opičího lesa u města Ubud. V lese jsou krásné chrámy, ale hlavně zvědavé a pověstně drzé opice. V Ubudu pak můžete navštívit známá muzea a galerie. Opice můžete pozorovat i u 35 metrů vysokého vodopádu Gitgit na severu ostrova.

Nesmíme zapomenout ani na hlavní město Denpasar, které žije ve dne i v noci. Známé jsou místní tržnice a tou nejslavnější je určitě noční tržiště Pasar Kreneng. V Densaparu je rušný i noční život, není zde nouze o bary, kluby ani restaurace.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts