Crikvenica
Crikvenica, autor: Myself (Wikimedia CC 3.0)

Chorvatsko se řadí mezi destinace, které jsou pro turisty velmi lákavé. Na rozdíl od italského pobřeží jsou chorvatské pláže rozmanitější a tvoří je z převážné části oblázky či štěrk, díky čemuž je zde potápění velmi oblíbenou aktivitou. Voda je totiž čistá, průzračná a kameny poskytují domov mnoha mořským živočichům. Najdete zde však i písčité pláže, které jsou vhodnější pro rodiny s dětmi. Na řádcích níže vám představíme pět tipů na pláže, kde můžete stavět hrady z písku, po pláži se procházet bosou nohou a pohodlně ležet na ručníku, aniž by vás tlačily kamínky do zad.


Pláž Vela Przina, ostrov Korčula

Pokud budeme postupovat od jihu, nelze vynechat ostrov Korčula, v jehož jižní části v obci Lumbarda se táhne 150 metrů dlouhá písečná pláž Vela Przina. Rozkládá se v zátoce a je tak chráněna proti větru. Je tedy ideální pro rodiny s malými dětmi. Z pláže budete mít výhled na otevřené moře a ostrov Lastovo. Je možné si zde za poplatek pronajmout slunečníky i lehátka a v teplých dnech jistě oceníte přítomnost plážového baru. Díky dobrým podmínkám si tu na své přijdou i vyznavači vodních sportů.

Velika Plaža, Omiš

Na vyhlášené Omišské riviéře najdete téměř 700 metrů dlouhou písčitou pláž. Je situována v části Punta. V tomto historickém městě známém pirátskou minulostí můžete obdivovat mnoho památek či shlédnout pirátskou bitvu na moři. Jelikož se pláž nachází u centra města, najdete zde mnoho barů, restaurací a kaváren. Určitě se zde nebudete nudit, lze si vybrat ze spousty nabízených vodních aktivit jako zapůjčení šlapadel a gondol. Vyzkoušet můžete i windsurfing či plážový volejbal.

Související:  Letadlem do Chorvatska. Kdy se to vyplatí a kdy je lepší cestovat vlastním autem?

Ninská laguna u Zadarské riviéry (Královnina pláž)

16 kilometrů severozápadním směrem od Zadaru v historickém městečku Nin najdete písečnou pláž Ninská laguna. Můžete si zde užívat kouzelný pohled na pohoří Velebity. Pláž má mělký vstup do moře a je vhodná pro děti, protože voda je příjemně teplá. Specialitou tohoto místa je přítomnost léčivého bahna, které pomáhá při nemocích. Pláž nabízí i sportovní aktivity, oblíbený je tu například kitesurfing.


Pláž Sahara, ostrov Rab

V severní Dalmácii na ostrově Rab leží kouzelná písčitá pláž Sahara. Toto místo doporučujeme pro vyznavače klidné dovolené a nudisty, protože je pláž čistě přírodní a nejsou tu žádné bary či jiná zařízení. Občerstvení sem každodenně přiváží malá loďka. V pozadí se rozprostírá borový les, proto se na pláž dostanete po lesní stezce. Vybavení na sporty zde musíte mít své.

Pláž Crni Molo, Crikvenica

Malebné město Crikvenica se může rovněž pochlubit písčitou pláží, která se nachází v centru města. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi díky mělkým zátokám i aktivní sportovci. Pořádají se tu hodiny aerobiku, zabavit se můžete také minigolfem, tobogánem či vodním lyžováním. Nechybí ani restaurace a veřejné sprchy.

Většina českých turistů cestuje do Chorvatska autem. Pokud mezi ně patříte i vy, využijte toho a udělejte si výlet po chorvatském pobřeží. Pláže ve městech bývají často přelidněné, pokud popojedete kousek dále za město, můžete objevit krásná zákoutí, která jsou dlouhá třeba jen deset metrů, ale budete zde mít soukromí. Třeba objevíte místo, na které se budete po léta s radostí vracet.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts