Mauricius
Foto: Jaloliddin1994 [CC BY 4.0]

Mauricius je malý ostrov ležící uprostřed nedozírné mořské pláně Indického oceánu východně od Madagaskaru. Přestože má rozlohu pouhých 1865 km², je největším ostrovem Mauricijské republiky. Ta se skládá ještě z menšího ostrova Rodrigues a několika dalších drobných ostrůvků. Pro Evropany se jedná o opravdu exotickou zemi, kterou vytvořila dávná vulkanická činnost. Ale nebojte, dnes již žádná z místních sopek není aktivní.


Mauricius není levnou destinací a většina návštěvníků sem míří hlavně za odpočinkem na krásných bílých plážích. Byla by ale škoda tento ostrov poznat jen z linie oddělující pevninu od oceánu.

Krajina jako dělaná pro pěší výlety

Z rovin tropické zeleně, plantáží cukrové třtiny a čístě bílých písečných pláží vystupují skalnaté hory. Nejvyšší je vrchol Piton de la Petite Riviére Noire v národním parku Black River Gorges, který dosahuje výšky 828 m n. m. Na tuto horu se dá vystoupat dobře značenou stezkou, je to příjemný jednodenní trek přinášející dechberoucí výhledy.

Jestli-že zvládnete výstup na nejvyšší vrchol ostrova, pak nesmíte opomenout ani výlet k  zachovalému sopečnému kráteru Trou-aux-Cerfs, na jehož dně leží drobné jezírko. Zelené oko sopky je kolem dokola obtočené tenkou linkou asfaltové cesty a vypadá z ptačího pohledu jako golfová jamka.


Související:  Indický stát Goa nabízí pohled do historie, pohodu na plážích, ale i psychedelické párty

Adrenalin anebo klid

Nejen milovníci poklidné chůze si přijdou na své. Můžete se tu pustit do aktivit sladkovodních, jako jsou canoying, rafting či ježdění na kajaku nebo mořských, například potápění, kiting a windsurfing. A kdo chce odpočívat, neměl by kromě slunění na pláži vynechat místní kulinářské speciality, které ovlivnila jak francouzská, tak asijská a africká kuchyně. Ochutnat tu můžete také místní výtečný rum.

A co že je tak zajímavé pod hladinou moře? Třeba podmořský vodopád. Nejlépe je vidět z letadla a částečně jej můžete pozorovat za klidné vodní hladiny z loďky. Je to ale jen optický klam, kdy sypající se písek z okolních pláží dělá dojem pohybu vody směrem do nitra země. Hluboká podmořká propadlina láká odvážné k potápění. Kdo má raději podívanou na mělčině, ten může obdivovat korálové útesy. Především u severního cípu Mauricia rostou atoly hýřící nádhernými barvami.

Podmořský vodopád z vrtulníku:

S nebo bez

Jestli se bavíme o plavkách, tak určitě s nimi. A jestli o způsobu cestování, pak platí jasné pravidlo: pokud si chcete jen užít dovolenou a nic neřešit, pak si vyberte zájezd s cestovní kanceláří. Jestliže rádi na dovolené improvizujete a aktivně se zajímáte o zvolenou destinaci, pak určitě neváhejte a kupte si rovnou letenky. Na ostrově se neztratíte a rozhodně ušetříte. V současné době se cena nejlevnější zpáteční letenky pohybuje okolo 14 tisíc korun.

Kdy na Mauricius vyrazit?

Na ostrově panuje léto prakticky po celý rok. Nejlépe je tu ovšem v prosinci a lednu. Přes den bývá tou dobou průměrně 33 °C, v noci 27 °C. Teplota moře se pak pohybuje kolem 23 °C.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts