bahno v chorvatsku
Foto: Eliška Pěnkavová, Světoběžník.info

Kombinaci koupání, teplé vody, relaxace a zároveň zdravého pobytu si můžete užít nedaleko městečka Soline, které leží na ostrově Krk na severu Chorvatska. Zde totiž najdete dlouhou pláž s léčivým černým bahnem a již při příjezdu uvidíte u moře desítky lidí, kteří jsou jím od hlavy až k patě pokryté.


Bahenní usazeniny neboli peloidy jsou ideální k léčení revmatických a dermatologických onemocnění. Pláž je velká jak do šířky, tak do délky, takže si své místo najde každý. Zpočátku je voda u bahna velmi mělká, a proto i krásně teplá. Pokud byste si ale chtěli jít zaplavat, museli byste jít dál do moře.

Kde pláž najdu?

Pláž Melina se nachází mezi letovisky Soline a Čižići. Přibližně 200 metrů od moře se nacházejí přímořské penziony a hotely. Relaxační dovolenou u bahen můžete kombinovat i s klasickým hlubokým mořem, které se nachází na druhé straně zálivu. Parkoviště najdete pouhých 50 metrů od pláže.


Jak to na pláži funguje?

Černé bahno si lidé nanáší přímo na tělo, kde jim uschne a zešediví. Nachází se přímo na pláži v prohlubních. Po uschnutí pak pokožka vypadá jako hroší zkrabatělá kůže. Když je bahno úplně suché, tak nejjednodušší cesta, jak jej smýt, je ponořit se do teplých vod zálivu. Mělčina s písčitým dnem je zároveň ideálním místem, kde si můžete lehnout a odpočívat.

Turisté, kteří nepreferují vlny, jistě ocení i klidnou hladinu. Pláž nabízí vybavení jako jsou pomůcky na plážový volejbal, šlapací lodičky, se kterými se můžete vydat na širé moře, lehátka a slunečníky. K dispozici je také venkovní sprcha, kde ze sebe můžete bahno rovněž smýt. Zátoka je také vhodná pro rodiny s malými dětmi. Moře je zde mělké a zpočátku sahá sotva po kolena.

Podobná léčivá bahna můžete najít i na ostrově Pag.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
Similar Posts