Bodamské jezero
Foto: Pixabay

Bodamské jezero je ideální turistickou destinací již z té prosté příčiny, že nabízí návštěvníkům bohaté vyžití v průběhu celého roku bez ohledu na roční období. Rozprostírá se na území tří států (Rakousko, Německo, Švýcarsko), přičemž jeho hladinu neprotíná žádná oficiální hranice. O jeho čistotě svědčí skutečnost, že se tu objevuje celá řada známých druhů ryb, jako je pstruh obecný jezerní nebo mník jednovousý.


Bodamské jezero láká milovníky aktivní i pasivní dovolené

Milovníci koupání se k Bodamskému jezeru vydávají v letních měsících, aby zde relaxovali na některé z pláží. Čas od času se přitom osvěží v průzračné modré vodě, jež má v letních měsících příjemných dvacet stupňů. V případě horkého léta může dokonce její teplota vystoupat až k 26 °C.

Ti, kteří upřednostňují aktivní dovolenou, si jistě vyberou některou z mnoha cyklotras, jež je zavedou na celou řadu zajímavých míst. Jezero je možné nejen objet na kole, ale stejně tak lze využít rovněž služeb lodní dopravy, jet autem nebo vzlétnout ve vzducholodi!

Jan Hus u Bodamského jezera rozhodně nerelaxoval

Příznivci historie si jistě nenechají v případě pěkného počasí ujít výlet do Kostnice, kde byl, jak je dobře známo i žákům na základních školách, roku 1415 upálen Mistr Jan Hus. Oprášit si své školní znalosti mohou návštěvníci Kostnice v Hus-Hausu, kde žil Jan Hus ještě předtím, než byl zákeřně zatčen. Bojíte se, že nejste dostatečně jazykově vybaveni, abyste si prohlídku této turistické atrakce náležitě užili? Zbytečně, většina popisků na výstavě je totiž psána česky.


V letních měsících potěší srdce milovníků květin ostrov Mainau

Na jezeře se rozprostírají tři ostrovy, a to Mainau, Reichenau a Lindau, které spojuje skutečnost, že se nacházejí nedaleko pevniny. Dostat se na ně lze tudíž suchou nohou, když stačí přejít po některém z mostů.

Pro turisty, kteří navštíví Bodamské jezero, je v letních měsících vhodná hlavně návštěva ostrova Mainau, jemuž se jinak říká „Květinový ostrov“. Tamní barokní zámek je totiž obklopen nepřeberným množstvím záhonů s mnoha druhy pestrobarevných květin. Skleníky pak krášlí půvabné orchideje.

Křížem krážem třemi státy

V bezprostředním okolí jezera je možné navštívit švýcarské město Sankt Gallen, které vyniká klášterem a slavnou knihovnou. Na německé straně je v Meersburgu starý zámek obklopen karolínským palácem, jenž bývá považován za nejstarší osídlený hrad v Německu. V novém zámku ve stejné lokalitě se pro změnu pořádají různé koncerty a výstavy. V rakouské části je oblíbeným cílem turistů Bregenz, jenž je největším letním rekreačním areálem na celém Bodamském jezeře. Toto letovisko je ideální pro rodiny s dětmi, pro něž jsou zde pořádány zábavné programy. Nachází se tu i gigantické jezerní jeviště se skvělými operními kulisami.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts