Pláž Goa
Goa. Foto: Pixabay

Návštěva Indie je bezesporu pro každého cestovatele dobrodružnou výzvou. Pokud si však zvolí za svůj cíl nejmenší spolkový stát Goa, jsou obavy z možných nebezpečí téměř zbytečné. Jedná se totiž o nejbohatší část Indie, kde panují poměry podobné jako ve vyspělých evropských zemích.


Milovníci historie zde navštěvují hinduistické i křesťanské chrámy

Goa nabízí turistům celou řadu specifických míst, jež si rozhodně zaslouží navštívit. Velkou chybou by bezesporu bylo vynechat návštěvu některého z hinduistických chrámů. Z toho důvodu se značné pozornosti těší staré hindské město Velha Goa s chrámy Mangueshi a Shantadurga. Zvláštností této oblasti je fakt, že zde má převahu katolicismus, takže tu lze obdivovat křesťanské sakrální stavby, z nichž některé jsou pozůstatkem po portugalských kolonizátorech. Ostatky známého světce Františka Xaverského jsou uloženy v bazilice Bom Jesus.

Na nádherných plážích je běžná přítomnost posvátných krav

Rovněž milovníci přírodních krás si při návštěvě tohoto indického státu přijdou na své. Ve vnitrozemí na řece Mandovi je druhý největší vodopád v Indii. Málokdo také odolá návštěvě místních tropických zahrad s exotickým kořením.

Ti, co preferují dovolenou strávenou na pláži, pak budou z místních dlouhých pláží nadšeni, nikdy totiž nejsou přeplněné a skýtají záruku kvalitního odpočinku. Nejznámější z nich je sedm kilometrů dlouhá pláž Candolim, která se nachází v severní části provincie. Stovky kilometrů pláží a tuny písku s nepřeberným množstvím mušlí i příjemně mělké moře daly po právu této oblasti přezdívku riviéra Orientu. Předem neinformovaný turista ovšem může být překvapen některými místními specifiky, k nimž patří mimo jiné přítomnost posvátných krav na plážích. Za nočním životem lze vyrazit hlavně ve městech Vagator a Anjuna.


Související:  Cesta buddhismu na Západ

Zásady bezpečného stravování

Ačkoli je Goa nejbezpečnější oblastí Indie, také zde je třeba dodržovat pravidla stravování doporučená pro dovolené v podobných exotických oblastech. Vhodné je pít jen balenou vodu a nápoje v barech zásadně bez ledu. Milovníci gastronomie, kteří rádi poznávají místní speciality, by měli vyhledávat takové restaurace, kde je hodně lidí a tvoří se fronty. Tamní kuchyně je obohacena rozličnými jihoindickými, arabskými i portugalskými vlivy.

Ideálním termínem pro návštěvu jsou zimní měsíce

K tomu, aby si člověk návštěvu této exotické destinace opravdu užil, je samozřejmě nutné zvolit vhodné roční období. Pro návštěvu spolkového státu Goa je nejlepší zvolit rozmezí od listopadu do sklonku dubna. V těchto měsících se obvyklé teploty pohybují okolo 28 °C a teplota moře je ideálních 26 °C. V květnu již zpravidla panují extrémní horka, kdy nejsou výjimkou teploty kolem 50°C. Měsíce červen až srpen není možné k návštěvě Indie doporučit kvůli panujícímu období dešťů.

Mekka hudebního stylu goa trance

Goa je také místem vzniku specifického žánru elektronické hudby zvaného goa trance. Jedná se o destinaci, kam se v 60. a 70. letech sjížděli hippies z celého světa. Subžánr goa trance tak odkazuje na životní styl hippies, ale zároveň je ovlivněn buddhismem a jógou. V současné době do této oblasti míří baťůžkáři z celé planety nejen kvůli pohodě a krásným plážím, ale také kvůli vůni hašiše a pestrobarevným rituálům v rytmu psychedelického goa trancu.

Galerie:


Reklamní sdělení:

Potřebuješ vypnout ? Dej si náš červený kratom a zažiješ bezva relax.Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts