požár
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Požáry na americkém západě si v posledních dnech vyžádaly již 35 obětí. Minulý týden se plameny dostaly i do malé vesnice Detroit v Oregonu, kterou proměnily v ohnivé peklo. Shořela radnice, hasičská zbrojnice i většina obydlí. Místní obyvatelé se shodují, že příchod ohně připomínal výbuch bomby v katastrofickém filmu.


„Ve vesnici zůstalo asi jen 20 budov nepoškozených, zbytek je pryč,“ uvedli místní hasiči na svých facebookových stránkách. Několik hasičů, kteří stále bojují s ohněm na jiných místech, přišlo o své domovy. Lidé byli včas před příchodem plamenů evakuováni, svědci však tvrdí, že příchod ohně byl neskutečně rychlý.

Na americkém západním pobřeží požáry nejvíce sužují Kalifornii, kde přišlo o život 24 lidí, oheň si také vyžádal 10 obětí v Oregonu a jednu ve Washingtonu. Do Kalifornie zavítal v souvislosti s požáry i americký prezident Donald Trump. Region, který je současně těžce zasažený pandemií koronaviru, má pohotovostní složky vytížené na maximum, a proto západní státy žádají prostřednictvím federální vlády o pomoc sousední státy z vnitrozemí.

Podle odborníků se zasažená část Spojených států v nejbližších dnech úlevy od požárů nedočká. Větry rozšiřují oheň a především dým se dostává stále blíže nejen k pobřeží, ale také na Středozápad a ke kanadským hranicím. Předpověď počasí také není příznivá, současná vlna veder hned tak polevit nemá, a tak záchranářům nezbývá nic jiného, než čelit ničivé síle plamenů. Mezitím byli zatčeni čtyři lidé podezřelí ze žhářství.


Zdroje: www.thedailybeast.com; latimes.com, Twitter, Facebook


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *