Big Major Cay
Foto: MaxPixel

Big Major Cay je jedním z mnoha ostrovů na Bahamách. Přestože je lidmi neobydlený, život na něm vzkvétá. Bydlí zde totiž zhruba dvacet prasat, která obývají místní pláže a ochlazují se koupáním v tyrkysových vodách.


Nevíme, jak se prasata na ostrov dostala, ale překvapivě se jim daří

Prasečí ostrov, jak je Big Major Cay také někdy nazýván, je opravdu jedinečnou destinací. Kde jinde uvidíte zvířata z farmy plavat v moři společně s exotickými rybami a mořskými želvami? Pravděpodobně nikde – domácí prasata nejsou zrovna typickými plážovými tvory. Jak se tedy na ostrově objevila?

Není úplně jisté, jak se prasata na ostrov dostala. Vlastně jde tak trochu o záhadu a vysvětlení nabízejí pouze teorie. Jednou z nich je, že prasata nechali na ostrově námořníci, ať už k tomu měli jakýkoliv důvod. Podle další teorie zase došlo poblíž ostrova ke ztroskotání lodi, které prasata přežila a na ostrov sama doplavala. V každém případě se jim zde očividně zalíbilo, jelikož na něm v klidu žijí a množí se dodnes.

Související:  Prasečí kavárna v Tokiu láká návštěvníky na pobíhající roztomilé čuníky

Je trochu s podivem, že se prasatům na ostrově tak zadařilo. Jelikož nemají potní žlázy, snášet vysoké teploty by jim mělo činit potíže. V přirozeném prostředí se prasata válí v blátě, které je ochlazuje a zároveň chrání před spálením od slunce. Na písečném ostrově ale žádné bláto samozřejmě není. Prasata jsou však inteligentní a zdá se, že se naučila ochlazovat v tyrkysových vodách místního moře.


Prasata jsou zvyklá na turisty a můžete je navštívit

Nejspíš vás nepřekvapí, že se roztomilá prasátka v tropickém prostředí stala lákadlem pro turisty. Na návštěvy si už zvykla a nechávají se od turistů hladit, krmit a ráda si s nimi dokonce i zaplavou. Pokud byste je chtěli v jejich tropickém ráji navštívit i vy, můžete se na ostrov vydat prakticky kdykoliv.

V letních měsících se o prasátka nebudete muset dělit s příliš dalšími návštěvníky, ale zase riskujete, že vás zastihne tropická bouře nebo hurikán. V zimních měsících je místní podnebí klidnější, ale budete muset počítat s velkým množstvím turistů. Záleží tedy jen na vás, jaké podmínky preferujete.

Na prasečí ostrov se lze dostat několika různými způsoby. Můžete třeba využít prohlídky s průvodcem, které vyplouvají buď z nejbližšího ostrova Staniel Cay, nebo z hlavního města Baham Nassau. Další možností je pronajmout si loď jen pro sebe a navštívit ostrov na vlastní pěst. V takovém případě budete mít na prasátka tolik času, kolik jen budete chtít. Prohlídky s průvodcem jsou totiž samozřejmě časově omezené.

Je etické navštívit prasečí pláž?

Někteří lidé mají pochyby, zda je etické prasečí pláž svou návštěvou podpořit. Jak už jsme zmínili výše, prasatům nedělají vysoké teploty příliš dobře. Někdo by navíc mohl pochybovat o tom, zda mají na ostrově dostatek potravy a pitné vody. Není tak pro prasata pobyt v exotice spíše utrpením?

Související:  Fascinující podmořský svět v okolí Baham je tvořen nesčetným množstvím korálových skořápek

Určitě ne – o prasata už se dnes stará výbor ošetřovatelů, který zajišťuje, aby jim nic nechybělo. Pravidelně jim doplňují vodu, jídlo a řeší další případné problémy. Pro selata postavili dokonce přístřešek, který je chrání před deštěm a větrem. Zvířata chodí pravidelně kontrolovat také veterinář, který dohlíží na to, aby byla zdravá.

Co se návštěvníků týče, na ty už si prasata zvykla a když vidí blížící se loď, jsou doslova nadšená. Většinou to totiž znamená čas krmení. Jen nemají ráda, když je návštěvníci nutí k mazlení nebo focení, na které nemají zrovna náladu, nebo se k nim chovají jinak neohleduplně. V takovém případě se nezdráhají bránit. To je ale také jediná neetická věc, které byste se mohli dopustit – samotnou návštěvou ostrova nic špatného nepodporujete.

Galerie:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *