wuhan
Wuhan. Foto: Pixabay

Záhadné onemocnění, kterým se nakazily desítky lidí ve středočínském městě Wuhan v provincii Hubei, není podle úřadů syndrom náhlého selhání dýchání (SARS). O jakou nemoc se jedná, je stále nejasné.


Během uplynulého víkendu bylo hospitalizováno 99 lidí s nevysvětlitelnými dýchacími potížemi, sedm z nich je v kritickém stavu. Sestavená lékařská komise po počátečním vyšetření pacientů vyloučila obávaný SARS, ale i další známé závažné nemoci projevující se podobnými příznaky. Komise uvedla, že nejčastějším příznakem hospitalizovaných pacientů je horečka a dušnost.

Podle deníku Guardian pracovalo několik pacientů na trhu s potravinami na místním předměstí. Ten je nyní uzavřen a bude předmětem vyšetřování.

Podobné problémy hlásí i nemocnice v Hongkongu, která eviduje 15 pacientů trpících obdobnými respiračními problémy a horečkou. Všichni byli v nedávné době ve Wuhanu. Zdravotníci proto varují před návštěvou tržnic a konzumací divoké zvěře v centrální Číně.


Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že situaci v Číně monitoruje a udržuje kontakt s čínskými úřady. Zatím nebyla zavedena žádná cestovní ani obchodní omezení, ale všem, kteří plánují cestu do Číny, doporučuje sledovat situaci.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts