wuhan
Wuhan. Foto: Pixabay

Záhadné onemocnění, kterým se nakazily desítky lidí ve středočínském městě Wuhan v provincii Hubei, není podle úřadů syndrom náhlého selhání dýchání (SARS). O jakou nemoc se jedná, je stále nejasné.


Během uplynulého víkendu bylo hospitalizováno 99 lidí s nevysvětlitelnými dýchacími potížemi, sedm z nich je v kritickém stavu. Sestavená lékařská komise po počátečním vyšetření pacientů vyloučila obávaný SARS, ale i další známé závažné nemoci projevující se podobnými příznaky. Komise uvedla, že nejčastějším příznakem hospitalizovaných pacientů je horečka a dušnost.

Podle deníku Guardian pracovalo několik pacientů na trhu s potravinami na místním předměstí. Ten je nyní uzavřen a bude předmětem vyšetřování.

Podobné problémy hlásí i nemocnice v Hongkongu, která eviduje 15 pacientů trpících obdobnými respiračními problémy a horečkou. Všichni byli v nedávné době ve Wuhanu. Zdravotníci proto varují před návštěvou tržnic a konzumací divoké zvěře v centrální Číně.

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že situaci v Číně monitoruje a udržuje kontakt s čínskými úřady. Zatím nebyla zavedena žádná cestovní ani obchodní omezení, ale všem, kteří plánují cestu do Číny, doporučuje sledovat situaci.
Přidat na Seznam.cz
Similar Posts