Zóna ticha
Ilustrační foto. Zdroj: Piqsels

Většina lidí pravděpodobně někdy slyšela o oblasti 51 v USA, která je údajně místem zkoumajícím UFO. Málokdo však ví, že podobných míst plných záhad a nezodpovězených otázek existuje po světě víc. Jedním z nich je takzvaná zóna ticha, která se nachází v severním Mexiku.


Čím je zóna ticha zvláštní?

Pozoruhodným faktem je, že v zóně ticha najdete živočichy a také rostliny, které neuvidíte nikde jinde na světě. Takových míst je však po světě spousta, na tom nic příliš záhadného není.

Zajímavější je jistě skutečnost, že v tomto místě dochází často k výpadkům vysílaček, radarů i dalších přístrojů. Nefungují tu kompasy ani hodinky, baterie se vybíjejí příliš rychle, často se zde objevují meteorické roje a záhadná světla na obloze. Dokonce se v oblasti beze stopy ztratilo několik osob, a co víc, údajně se v tomto místě lidé setkali s podivnými malými bytostmi.

Související:  Anomálie nebo iluze? Oregonský vír popírá pravidla gravitace

Kdy a jak tyto jevy začaly?

První podivné zážitky z této oblasti byly zaznamenány již v 16. století. Místní obyvatelé se zde prý setkali s ďáblem, který kradl hlasy. V 19. století se stalo zase něco podivného s ovcemi – několik kusů se na nějakou dobu kamsi ztratilo a vrátily se zmatené a dezorientované tak, že se nedokázaly ani držet u stáda. Několikrát byly hlášené také meteorické deště, které ničily místním obyvatelům jejich obydlí.


Nadprůměrný výskyt anomálií

V roce 1930 si pak mexický pilot Francisco Sarabia stěžoval na nefunkční rádio, když nad oblastí přelétal. Netrvalo dlouho a podobné zážitky sdílela spousta dalších pilotů. Kromě toho existuje nejen od pilotů také několik záznamů o podivných světlech, která se zde po setmění objevují.

Později, v roce 1970, prováděla americká armáda experiment s raketou Athena. Ta startovala v Utahu a jejím cílem bylo Nové Mexiko. Když se však přiblížila k severnímu Mexiku, a tudíž tiché zóně, raketa se naprosto vymkla kontrole. Změnila svůj cíl z Nového Mexika na tichou zónu, kam se následně zřítila. Nejednalo se o žádnou zanedbatelnou odchylku, nýbrž o vybočení z kurzu o několik stovek kilometrů. A nikdo nedokázal vysvětlit, proč k tomu došlo.

Související:  Los Cabos: mexický konec světa, kde se poušť setkává s mořem

Další, asi nejpodivnější a nejneuvěřitelnější zážitek, je setkání s malými mužíčky v této oblasti. To popsal archeolog Ernesto Diaz v roce 1975. Mužíčci mu prý pomohli s vyproštěním auta, se kterým by byl sám bezradný. Není však jediný, kdo za tímto příběhem stojí – podpořilo ho v něm i několik místních obyvatel, které prý tyto bytosti jednou za čas žádají nepříliš dobrou španělštinou o vodu.

Dopad největšího meteoritu v novodobé historii

Jako by těch podivných jevů už tak nebylo dost, zóna ticha se může chlubit také největším meteoritem, který v poslední době na Zemi dopadl. Konkrétně k tomu došlo 8. února 1969. Meteorit nesl název Allende a byl starý zhruba 13 miliard let. Na Zemi z něj dopadly 2 tuny materiálu.

Kromě toho, že se jednalo o největší meteorit poslední doby, byl zvláštní ještě tím, že se skládal z uhlíku. Uhlíkaté meteority jsou totiž poměrně vzácné – zabírají pouze 4% z celkového počtu meteoritů, které na Zemi dopadají. Meteorit Allende byl a stále je jedním z nejprobádanějších meteoritů vůbec.

Čím je to všechno způsobené?

Mnohé by asi nadchla, jiné spíše vyděsila, skutečnost, že v tom mají prsty – pokud tedy nějaké mají – mimozemšťané. S největší pravděpodobností tomu tak však není. V zóně ticha je mimořádně silné magnetické pole, navíc zde bylo nalezeno velké množství magnetitu, uranu a železa. Vědci se domnívají, že právě to může být příčinou bláznění přístrojů i halucinací.

Galerie:

Zdroje: V. Liška – Kdo otevřel bránu do pekel?


Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *